Skocz do zawartości
Forum

Nienawidzę siebie


Gość nika202

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 15 lat. Piszę tutaj, ponieważ jestem tu anonimowa, a to co opiszę jest dla mnie bardzo krępującym tematem. Otóż niewyobrażalnie nienawidzę samej siebie. Czuję się beznadziejna i z każdym dniem coraz bardziej się do tego przekonuje. Uważam, że jestem gruba i brzydka, bo często słyszę docinki od koleów w szkole. Nie czuję się tam akceptowana, tym bardziej nie czuję się tam bezpiecznie. Od pół roku mam myśli samobójcze. A najgorsze w tym wszystkim jest to, że kompletnie nie mam wsparcia ze strony moich rodziców. Nie wiem, czy mnie kochają, ale jestem pewna, że oni też uważają, że jestem okropna. Ciągle śpię i płaczę, a z ust mamy słyszę tylko ze jestem histeryczką. Chciałabym spytać czy to normalne w okresie dojrzewania, czy może macie dla mnie jakieś porady? Bo rozmowa z rodzicami raczej odpada, a ja serio już nie daje rady...

Odnośnik do komentarza

Myśli samobójcze na pewno nie mieszczą się w normie rozwojowej. Zdaję sobie sprawę, że wiele osób lubi uzasadniać niektóre problemy nastolatków za pomocą hormonów i dojrzewania. Niemniej jednak przedłużający się zły nastrój, nieakceptacja siebie, wręcz nienawiść, płaczliwość, uciekanie w sen itp. mogą wskazywać na jakiś kryzys emocjonalny, a nawet depresję. Uważam, że powinnaś rozważyć rozmowę z psychologiem szkolnym. Możesz również skorzystać z anonimowego darmowego telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży nr 116 111. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Możesz siebie nienawidzić , tylko po co?
Nie lepiej wziąć się za siebie i popracować nad własnym wyglądem?
Zacznij od nastawiania sobie muzyczki i ćwiczenia przy niej. Może to być szybki taniec, rodzaj aerobiku, lub po prostu zwykła gimnastyka. Ważne, byś zaczęła się ruszać.
Dużo spaceruj. Zamiast jechać , po prostu idź na piechotę. Dotlenisz się, to poczujesz się lepiej.
Nie przechodź na żadną dietę, ale jedz połowę tego, co do tej pory. I nie podjadaj słodyczy, a schudniesz.
Popracuj nad akceptacją siebie. Powtarzaj sobie, że z dnia na dzień, jestem coraz bardziej atrakcyjna. Uśmiechnij się do siebie w lustrze i powiedz, że lubisz siebie.
Będzie ci trudno, początki są przykre, ale jak będziesz to ćwiczyła, to zauważysz poprawę.
Dbaj o siebie. Szczotkuj włosy, dbaj o paznokcie itp.
I uśmiechaj się!! Ćwicz to przed lustrem, naucz się tego. Uśmiech opromienia każdego człowieka, to ważne.
Możesz być atrakcyjna, o ile tego chcesz, o ile nad tym popracujesz. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...