Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego niektorzy ludzie mają problem z podejmowaniem decyzji?


Gość niedecyzyjna

Rekomendowane odpowiedzi

Tu raczej mają wpływ geny i wychowanie,wydaje się ,że takie osoby obawiają się konsekwencji swoich decyzji,nigdy nie są pewne czy to będzie dobra decyzja i boją się ją podjąć, niektóre z nich pewnie były tłamszone od dzieciństwa ,nie pozwalano im mieć własnego zdania, w myśl "zasady"- ryby i dzieci głosu nie mają i takie są efekty.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Problem z podejmowaniem decyzji mają osoby z niską samooceną, ponieważ wątpią w swoje kompetencje, umiejętności i nie potrafią bronić własnego zdania. Wychodzą z założenia, że inni wiedzą lepiej. Problemy z decyzyjnością obserwuje się również u osób z osobowością unikającą (lękliwą). Są to osoby, które najczęściej proszą o zdanie innych i opierają się na tym zdaniu. Czasami wręcz chcą, by to inni za nich podjęli decyzję, bo boją się odpowiedzialności za swoje wybory.

Odnośnik do komentarza
Gość niedecyzyjna

Dziękuję za odpowiedzi,
Zgadzałoby się to, bo niestety u mnie wykryto zaburzenia osobowości, nie jakiegoś określonego typu. Psychoterapia i leki (kilka lat) chyba niewiele mi pomogły.
Ciągle nie wiem czego chcę, wydaje mi się, że powinnam to czy tamto, że jakbym lepiej się postarała to bym to osiągnęła, że wtedy byłabym szczęśliwa i zaczęło by mi się życie powoli układać. Problemy z relacjami z ludźmi, podjęciem stałej pracy (najdłużej byłam w pracy chyba pół roku). Wieczne poczucie niespełnienia, braku siły...mimo jakiś tam osiągnięć. Ciężko mi zaufać, że ktoś mi radzi dobrze, mimo iż kilka osób mówi mi to samo, muszę przekonywać się na własnej skórze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...