Skocz do zawartości
Forum

problemy z komunikacją w związku


Gość mudkaa

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z komunikacją w związku. Mój partner jest wyrozumiały, czuły jednak jest egocentrykiem. W większosci tematów jakie poruszamy wie wszystko najlepiej. Jak wypowiadam swoje zdanie on je zawsze lekko podważa co sprawia że czuję się głupio. Nie wiem jak mam o tym z nim rozmawiać żeby zrozumiał bo poruszałam już ten temat nie raz.

Odnośnik do komentarza

Ten typ tak ma,chce wychodzić na mądrzejszego,musisz zawsze mieć argument i przy nim obstawać jeśli jesteś pewna swoich racji,a jeśli nie, rację przyznać jemu,
zawsze każdy może przecież zostać przy swoim zdaniu i koniec dyskusji,to mu powtarzaj.
Wymagaj też ,żeby w towarzystwie ugryzł się język...

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

mudkaa, oboje z partnerem macie problem komunikacyjny, ponieważ każde z Was podchodzi do rozmowy jak do rywalizacji, którą każde z Was chce wygrać. Wychodzicie z założenia, że moje zdanie jest lepsze, ja mam rację, Ty się mylisz. A tak wcale nie musi być. Oboje macie prawo do własnego zdania. Twój partner może mieć inne zdanie niż Ty. Ty możesz mieć inne zdanie od niego. Inne nie znaczy gorsze. Możecie się spierać, dyskutować, wymieniać argumentami, ale taki spór nie musi oznaczać ostrego konfliktu, w którym dąży się do udowodnienia ignorancji drugiej stronie. Przecież konflikty i wymiana poglądów może być kształcąca i konstruktywna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...