Skocz do zawartości
Forum

Czy to może oznaczać zespół lęku uogólnionego?


Gość a...l

Rekomendowane odpowiedzi

Stale zamiartwiam się bardzo błahymi sprawami, co sprawia, że czuje się ograniczona, boję się zwykłych codziennych czynności,np jadąc autobusem nie słucham muzyki, bo boję się, że ktoś to usłyszy i uzna mój gust muzyczny za głupi, gdy ktoś w autobusie siedzący koło mnie przesiądzie się na inne miejsce zaczynam się zastanawiać co jest ze mną nie tak, na lekcjach, chociaż często znam odpowiedzi na pytania, nigdy się nie zgłaszam, bo boję się wyśmiania.Czy to może oznaczać zespół leku uogólnionego?

Odnośnik do komentarza

Przez Internet nie postawię diagnozy, ale objawy przez Ciebie opisane - owszem, mogą wskazywać na zespół lęku uogólnionego. Za bardzo martwisz się błahostkami i zbyt mocno bierzesz do siebie opinie innych. Niewykluczone też, że oprócz lęku uogólnionego występuje też u Ciebie zaniżone poczucie własnej wartości. Często te dwie diagnozy lubią występować wspólnie.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Od dawna podejrzewam u siebie zaniżone poczucie własnej wartości, lecz nie wiedziałam, że jest to kwalifikowane jako choroba.
Co powinnam zrobić, by potwierdzić te przypuszczenia? Czy konieczna jest wizyta u specjalisty? Obawiam się, że moi rodzice, mimo starań, nie będą w stanie zrozumieć moich problemów, a nigdy nie odważę się pójść tam sama. Jako że staram się ograniczać sytuację, w których mogę "coś popsuć" i później się tym zamartwiać, nie angażuje się w relacje z innymi, co skutkuje brakiem przyjaciół, których mogłabym się poradzić.
Bardzo chciałabym się zmienić, poznać nowych ludzi, częściej wychodzić z domu, jednak sama myśl o tym wywołuje u mnie niepokój. Czytałam wiele artykułów na ten temat i starałam się wykonywać różnorakie ćwiczenia, niestety nie widzę postępów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...