Skocz do zawartości
Forum

Czy pogotowie przyjedzie?


Gość sedanka

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś mi kiedyś powiedział, że jeśli mam naprawdę silne myśli samobójcze i nie mam się do kogo zwrócić po pomoc, to żebym zadzwoniła na pogotowie.
Ale czy to jest na tyle poważne, żeby przyjechali? Przecież to tylko myśli, a nie faktyczny stan zagrożenia życia.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Zawsze jak wzywamy pogotowie ,dyspozytor po rozmowie, ocenia czy jest konieczny przyjazd czy nie,
a jak nie powiemy prawdy , wyolbrzymimy zagrożenie i pogotowie przyjedzie,to trzeba się liczyć ze zwrotem kasy.

W takim przypadku jak opisujesz ,podejrzewam,że dyspozytor udzieli porady,żebyś wybrała się do psychiatry.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli ktoś jest zagrożony samobójstwem, można to zgłosić na numer alarmowy 112 (jeśli istnieje zagrożenie, że ktoś właśnie w tej chwili usiłuje sobie odebrać życie). Czy karetka przyjedzie, jeśli sama zadzwonisz i poinformujesz, że masz myśli samobójcze? Wiele zależy od dyspozytora karetek.
Odsyłam Cię na stronę: http://www.samobojstwo.pl/ Znajdziesz tutaj konkretne wskazówki, co możesz zrobić w sytuacji, gdy dokuczają Ci myśli o śmierci.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...