Skocz do zawartości
Forum

czy trzeba mieć silną psychikę by studiować psychologię?


Gość takisobieczlowiek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość takisobieczlowiek

Może to i absurdalny pomysł, ale jedyny kierunek jaki mam w głowie to psychologia. A przecież tacy jak ja powinni raczej chodzić do psychologów a nie kształcić sie na nich... Boje się że moja psychika nie da rady, bo chyba jestem zbyt wrażliwa i nawet cierpienie innych mnie bardzo dotyka. Stabilna emocjonalnie to ja nie jestem, ale lubię pomagać innym i chciałabym studiować cos co mi to umożliwi. Nie chce wybierać psychologii klinicznej na specjalizację.
Dlatego chciałabym usłyszeć wasza opinię, a moze nawet będzie tu ktoś kto jest albo był na takich studiach.

Odnośnik do komentarza

Przestrzegam przed wybieraniem studiów psychologicznych jako sposobu na własną terapię i uporania się z własnymi problemami emocjonalnymi. Pyta Pani, czy trzeba mieć silną psychikę, by studiować ten kierunek. Nie wydaje mi się, żeby trzeba było spełniać jakieś specjalne warunki co do kondycji psychicznej ;) Chyba silniejsza psychika przydaje się chociażby na medycynie, gdy trzeba wejść do prosektorium. Na pewno jednak stabilna psychika i równowaga emocjonalna pomagają w kształceniu, bez względu na wybrany kierunek studiów. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Myślę ,że zawód psychologia wymaga szczególnej psychiki,bo jak by nie było ,gdzie byś nie pracowała musisz obok swoich problemów natury psychicznej, interesować i zajmować się problemami innych,co jest dodatkowym obciążeniem,
jeśli do tego masz dużo empatii , to raczej szybko się wypalisz,
nie mówiąc ,że same studia "zjedzą" część zdrowia.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość dzikaróża18

Oj, to prawda, że stabilna psychika jest ważna w kształceniu. Nie można za bardzo się przejmować- można to rozszerzyć do WSZYSTKIEGO! Ja niestety nie umiałam się nie przejmować :(.
Specem od tego nie jestem, ale psycholog może zajmować się różnymi "rzeczami", np. być specjalistą od reklam produktów (nie wiem czy dokładnie to).
Pewnie wysłuchiwanie problemów innych, różnych tragedii, spotykanie się z ludźmi po różnych traumatycznych przeżyciach może być dla niektórych ciężkie.
Mnie np. ciężko czytać niektóre wiadomości z internetu…..też z życia wzięte.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...