Skocz do zawartości
Forum

Problemy ze snem u 14-latki


Gość j...m

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam 14 lat i od dłuższego czasu mam problemy ze snem. W weekendy zawsze chodzę spać bardzo późno (ok 4 nad ranem) wstaję ok. godz. 13/14/15/16. Gdy chodzę do szkoły nie potrafię zasnąć przed północą, a rano jestem bardzo zmęczona co sprawia, że często nie mam siły wstać do szkoły, bolą i szczypią mnie wtedy oczy a czasem i boli mnie głowa. Co mam z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Gość lisickowska

czemu tak późno się kładziesz? może spróbuj przestawić trochę swój harmonogram, kładź się po pół godziny wcześniej, aż do jakiejś sensownej godziny, moze spróbuj melisę pic albo nervomix sen sobie kup, ja go biorę jak nie mogę spac, też jest na bazie ziół i nie ma po nim skutków ubocznyh

Odnośnik do komentarza

A ja bym zapytała czemu tak póżno wstajesz ?
Spróbuj wstać w weekendowe dni nie jak do szkoły ok 7.00 tylko z racji, że to taki luksus i sobota i niedziela to sobie pośpij dłużej i wstań 0.... 9.00.

Jak się okaże , że zawsze jakby do aktualnej ochoty Twojego organizmu do siedzenia po nockach, wstajesz za wcześnie to organizm sam zrozumie, że nie warto abyś miala ochotę kłaść się o 4.00 rano. Sam może najpierw wymyśli, że 2,00 w nocy to lepsza godzina. Za następny tydzień bez pobłażania sobie w weekendy organizm stwierdzi , że pólnoc to wspaniala pora do nocnego odpoczynku.

Po prostu jak nie odeśpisz sie wweekend to i organizm znormalnieje choć trochę.
Wiadomo są sowy i są ranne ptaszki, ale zawsze można zmodyfikować choć trochę organizm, a nie pomagać osiągać mu ekstrema, które nie pasują do trybu życia uczennicy,

Uwagi o melisie bardzo sluszne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...