Skocz do zawartości
Forum

Obojętność i dziwne napady.


Gość wasteland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wasteland

Witam.
Od dłuższego czasu przeżywam dziwne stany - cały czas siedzę w pokoju, przestałam wychodzić z domu (nie licząc szkoły do której muszę chodzić), spotykać się ze znajomymi chociaż wcześniej robiłam to prawie codziennie. Straciłam wszystkich przyjaciół z mojego własnego wyboru, przestałam się odzywać i jak już wspomniałam - unikałam wszelkich spotkań i nie wiem dlaczego tak jest, bo chciałabym to naprawić,ale coś mnie hamuje i nie pozwala mi tego zrobić. Bardzo często łapię się na tym, że odczuwam obojętność a wszystkie pozytywne emocje zostały spłycone. Tak samo często zdarzają się u mnie wybuchy jakiejś agresji (nie wiem jak inaczej to nazwać), staję się drażliwa, chociaż wcześniej byłam bardzo spokojną osobą, łatwo się denerwuję a do takiego stanu doprowadza mnie nawet najmniejsza drobnostka. Inaczej wyglądają te napady gdy jestem sama w pokoju - nagle zaczyna mnie łapać coś pomiędzy głębokim smutkiem a zdenerwowaniem - płaczę, piszczę, przewracam się na łóżku, wymachuję rękami i czasami biję siebie lub jakiś inny przedmiot.

Bardzo proszę o pomoc i przepraszam za błędy, ale mam pustkę w głowie.

Odnośnik do komentarza

wasteland, ile masz lat i od jak dawna pojawiają się u Ciebie opisane wyżej objawy? Możliwe, że to tylko chwilowy kryzys, który minie albo wahania nastroju wskutek dojrzewania. Nie można jednak wykluczyć zaburzeń nastroju. Przez Internet nie da się postawić diagnozy. Proponuję, byś skorzystała ze wsparcia psychologa szkolnego. Drażliwość, irytacja, unikanie kontaktów, smutek, płaczliwość mogą bowiem wskazywać na rozwój depresji i/lub zaburzeń lękowych. Czy dzieje się coś niepokojącego w Twoim życiu? Masz jakieś problemy? Czy zdarzyło się coś, co uzasadniałoby Twój obniżony nastrój?

Odnośnik do komentarza
Gość wasteland

mgr Kamila Krocz
wasteland, ile masz lat i od jak dawna pojawiają się u Ciebie opisane wyżej objawy? Możliwe, że to tylko chwilowy kryzys, który minie albo wahania nastroju wskutek dojrzewania. Nie można jednak wykluczyć zaburzeń nastroju. Przez Internet nie da się postawić diagnozy. Proponuję, byś skorzystała ze wsparcia psychologa szkolnego. Drażliwość, irytacja, unikanie kontaktów, smutek, płaczliwość mogą bowiem wskazywać na rozwój depresji i/lub zaburzeń lękowych. Czy dzieje się coś niepokojącego w Twoim życiu? Masz jakieś problemy? Czy zdarzyło się coś, co uzasadniałoby Twój obniżony nastrój?

Mam 18 lat a objawy, które opisałam zaczęły się w czasie październik/listopad. Rozmawiałam już z psychologiem szkolnym, ale nic mi to nie pomogło, bo ciężko mi jest nazwać stany, które odczuwam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...