Skocz do zawartości
Forum

zaburzenia osobowości a praca


Gość matylda18

Rekomendowane odpowiedzi

Gość matylda18

Ciężki okres dla mnie nastał. Przez zaburzenia osobowości (?) straciłam kolejną, 3 już pracę. Chodzę od lat do prywatnego psychologa, są postępy, ale i tak bardzo trudno.
Mimo wykształcenia, jakoś nie mogę znaleźć dla siebie miejsca gdzie czułabym się dobrze, stresuję się, robię błędy a kiedy już tego wszytskiego nie wytrzymuję dochodzi do jakiejś sprzeczki i..oczywiście nie ma dla mnie już tam miejsca.
Czy są tu osoby z podobnym problemem? jak sobie radzicie ?

Odnośnik do komentarza

A jakie masz wykształcenie, jaki rodzaj pracy do tej pory wykonywałaś? Co Ci sprawia największą trudność? Czy umiesz choć troche towarzysko znleść się w pracy, czy praca to praca i ludzie ledwo siebie znoszą?
Jeśli Ci coś nie wyszło i byla sprzeczka, to masz na mysli,że kolega czy przełożony zwrócil Ci uwagę i to przyjełaś, czy nie spodobało Ci sie to i jeszcze np napyszczyłaś, uwazając, że bląd nie byl zbyt wielki?

Odnośnik do komentarza
Gość withoutjob

Dzięki za odp.
mam wyższe, medyczne wykształcenie (średni personel). Pracowałam pare m-cy i w zawodzie i w biurze. Co jest najtrudniejsze- że nie potrafię się cieszyć z pracy jaką wykonuję, nie czuję satysfakcji ale też nie do końca wiem co bym chciała robić. Dręczą mnie te myśli i przez to gorzej z moim skupieniem. Są owszem dni lepsze i gorsze, zazwyczaj gorzej jest pod koniec tygodnia, gdy dopada mnie zmęczenie.
Jeśli chodzi o pytanie ostatnie- to odpowiedź nr. 2

Odnośnik do komentarza
Gość withoutjob

a, jeszcze - czy umiem odnaleźć się towarzysko. Szczerze powiem, że w ostatniej pracy z jedną współpracownicą wiązałam większe nadzieje. Na początku gdy więcej czasu spędzałyśmy ze sobą i wykonywałyśmy podobne czynności to wydaje mi się, że jakos to nas jednoczyło.
Były może ze 2 sprzeczki, ale to ona nie była bez winy też
Ogólnie w miarę poprawne te relacje były. Najtrudniej mi z kierownikami, bo czuję sie dosyć zestresowana, nie umiem sie tak otworzyć, nawet za bardzo nie wiem co innego mogę się odezwać, a jak sobie pare razy zażartowałam (nic złego nie powiedziałam) to od razu jakieś obrażalstwo.
Także..relacje "dzień dobry", "rozumiem" itp...
Potem zarzucono mi, że jest ze mną gorszy kontakt...

Odnośnik do komentarza

Proszę nie odebrać tego w negatywny sposób, ale zdarza się, że dorosłe osoby mają zespół aspergera i nawet nie zdają sobie z tego sprawy, a to może powodować pewne trudności. Tego typu osoby mają równocześnie wiele talentów, które mogą wykorzystać w konkretnych zawodach np. w branży IT. Paweł Wojtyczka założył nawet fundację, która wspiera osoby z Aspergerem i szkoli je w kierunku testowania oprogramowania. Warto zainteresować się tym tematem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...