Skocz do zawartości
Forum

Nawyk przełykania śliny


Gość K...l

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku tygodni zaczęłam przełykać ślinę cały czas, zaczęło się od stresującej sytuacji w autobusie. Cały czas o tym myślę w szkole, w domu wszędzie. Nie robię tego tylko jak o tym nie myślę. Wydaje mi się ze to nerwica natręctw. Nie wiem co mam robić i gdzie się zgłosić, to mi komplikuje życie np. jak jestem w szkole to myślę że inni to słyszą. Nie biorę żadnych leków ani nie mam żadnych objawów somatycznych. Proszę o pomoc, bo nie wiem co mam zrobić. :(

Odnośnik do komentarza

Podejrzewam, że nawyk przełykania śliny pojawił się wskutek sytuacji stresowej i teraz, kiedy odczuwasz napięcie, zaczynasz mimowolnie przełykać ślinę, co przynosi dyskomfort. Jak sama stwierdziłaś, to jest nawyk, zatem można się tego oduczyć. W sytuacji, kiedy jesteś spięta, pilnuj, by nie przełykać śliny. Kup wodę i popijaj co jakiś czas. Ponadto znajdź alternatywę, dla radzenia sobie w sytuacjach stresowych. Możesz spróbować przegryzać coś. Jeśli próby samodzielnego oduczenia się przełykania nie powiodą się, skonsultuje się z psychologiem/psychoterapeutą. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...