Skocz do zawartości
Forum

świat, miejsce niesprawiedliwości


Gość risso

Rekomendowane odpowiedzi

Ten świat jest okropny. Być może to zabrzmi śmiesznie, ale mam straszną ochotę na coś pikantnego..I zdałam sobie sprawę, że czyniąc sobie przyjemność, zjem stworzenie.. Dlaczego życie polega na zjadaniu innych? Jeszcze rozumiem zwierzęta, ale czemu nasza cywilizacja produkuje więcej jedzenia, niż zje, i je marnuje? Ten świat ma daleko od idealności.

Odnośnik do komentarza

Bo tyle żresz że świat musi tyle produkować. Byś wysłał trochę swojego żarcia i swoich rzeczy dzieciom z Afryki ale nie. Ty masz tyle a one nic. Jesteś dla nich taki niesprawiedliwy. Z jakiej racji ty masz tyle a one nic? Dlaczego jesteś niesprawiedliwy i się nie dzielisz z nimi? I jeszcze żresz zwierzęta.

Odnośnik do komentarza

Tak jest stworzony ten świat.
Jedno zjada drugie i to w całym łańcuchu pokarmowym, począwszy od małego robaczka, poprzez rośliny, zwierzęta, aż do nas.
Czemu taki jest świat? Nikt tego nie wie.
Ogólnie jest powiedziane, że drapieżniki ograniczają populację roślinożerców, które mogłyby zniszczyć wszystkie rośliny.

Czemu produkujemy nadmierną ilość żywności?
W cywilizowanych krajach, gdzie jest dobrobyt i ludzie bogaci już się nudzą tym co znają, szukają nowości, odmiany.
A i ci biedniejsi, też nie są aż tak biedni, jak im się wydaje, też marnują żywność, bo jest jej dużo.
Parę dni temu oglądałam program, gdzie wytworne potrawy lądowały w koszu, bo coś było krzywo ułożone, a miało być idealnie.
Ale jak popatrzymy w przeszłość, to wszystkie te wielkie cywilizacje, w których ludziom już nie można było dogodzić, zostały zniszczone, zniknęły.
Taki jest świat.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Tobą,świat jest niesprawiedliwy. Tylko co mozesz zrobic.
Co do żywności to powinno sie ta dodatkowo wyprodukowana zywnoscia dzielić z biednymi krajami gdzie tego jedzenia brak. Dlaczego tak z reguly nie jest,nie wiem.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

risso, świat nigdy nie był i nie jest sprawiedliwy. I tutaj nie chodzi tylko o nierówny podział żywności, że niektórzy mają nadto, a niektórym brakuje i cierpią głód. Niesprawiedliwość objawia się w różnych sferach życia. Co można zrobić? Chyba niewiele. Zauważyłam, że Ci, którym trudno pogodzić się z tą niesprawiedliwością, coraz bardziej chodzą zgorzkniali i sfrustrowani. Ci, którzy wydają się nie dokonywać refleksji nad takimi sprawami, jak niesprawiedliwość społeczna, mają więcej spokoju.

Odnośnik do komentarza

cyt:'Ci, którzy wydają się nie dokonywać refleksji nad takimi sprawami, jak niesprawiedliwość społeczna, mają więcej spokoju.''
Czytaj to mądre zdanie pełne wyszukanych słów jako: miej wszystkich i wszystko w dupie, tacy ludzie mają najlepiej, inni to frajerzy naiwniacy i frustraci. Takie poglądy dominują i jak widać są polecane. Potem nic dziwnego że świat nie jest sprawiedliwy i że znieczulica społeczna.

Odnośnik do komentarza

Autorko
również uważam ze istoty żyjące nie powinny zjadać się nawzajem i jest to dopuszczone przez naturę? boga? przeciwników boga? barbarzyństwo.
Każdy wrażliwy człowiek to wie.
Samo cierpienie z tego powodu nie zmieni jednak świata na lepsze.Można oczywiscie nie jeść mięsa i w ten sposób jako istota myśląca nie przyczyniać się do tego zła w swoim zakresie, ale i tak cały świat zwierzęcy zjada się nawzajem no i jednak chcemy czy nie to po prostu jesteśmy tak skonstruowani.Niektórzy źle się czuja wykluczając białko zwierzęce.
Myślę że można próbować samemu żyć jak najmniej obojętnie i szkodliwie dla Ziemi, siebie i innych w miarę mozliwosci które mamy :) to i tak już dużo.
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...