Skocz do zawartości
Forum

zespół paranoidalny F20.0


Gość schuchardt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość schuchardt

Witam. Dostałam niedawno w diagnozie zespół paranoidalny. Przeglądałam ostatnio papiery o przebiegu choroby i pisało tam zespół paranoidalny F20.0.

Mam też podejrzenie CHAD- F31.6 i Aspergera - F84.5

Otórz czy w tym zespole jest ta sama numerologia?

Proszę,powiedzcie jaka to choroba :( Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Gość Justyna5077

No właśnie czytam to już trzeci raz i nie bardzo rozumiem.
Każde z tych oznaczeń to inna choroba psychiczna a pewne objawy występujące w CHAD i w Zespole Aspergera występują w F20 bo tam jest takie bogactwo objawowe że można pod to dopiąć bardzo wiele ale tylko wtedy kiedy występują urojenia lub omamy i halucynację. Trochę je łączy ale mimo to są to odmienne zaburzenia psychiczne i raczej nie jest to możliwe aby wystąpiły na raz :P

CHAD (od manii po depresję)
Zespół Aspergera (Autyzm)
F20 (mania, obsesja, autyzm, depresja schizofreniczna.)

Musieli Ci wystawić F20 ze względu na twoje różnorakie bogactwo objawowe i inne rzeczy których tutaj wymieniać nie będę. O resztę zapytaj lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Każda z wymienionych przez Ciebie chorób/zaburzeń ma inny kod w klasyfikacji chorób ICD-10.
Zespół Aspergera to F84.5.
Zaburzenie afektywne dwubiegunowe, obecnie epizod mieszany to F31.6. Natomiast F20.0 to schizofrenia paranoidalna. Mam nadzieję, że szybko zostanie przeprowadzona diagnoza różnicowa i lekarz określi precyzyjnie, na co konkretnie chorujesz. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...