Skocz do zawartości
Forum

Kołatanie serca, uczucie gorąca i drętwienie podczas ataku paniki


Gość Inouke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka dni temu przeszłam silny atak paniki, to było pierwszy raz w moim życiu. Nagle poczułam przypływ gorąca, potem było coraz gorzej. Po kilku minutach zrobiło mi się słabo, kończyny mi zdrętwiały, poczułam silne kołatanie serca, nie potrafiłam zrobić wdechu, do tego doszedł silny ból w brzuchu. Kilka minut później zmierzyłam sobie ciśnienie i puls i w miarę nasilania się objawów ciśnienie również rosło i osiągało około 150/100, puls około 110. Te objawy utrzymywały się przez 2 godziny. Niestety, od tego czasu boję się wyjść z domu, dostaję duszności, źle się czuję- słabo mi- i czuję się jak przy ostrym zatruciu, żołądek nie daje mi spokoju. W związku z zaistniałą sytuacją, nie byłam na uczelni i unikam długich spacerów, jak i podróży autem. Chciałam się zapytać jak sobie radzić w takich sytuacjach, w środę wracam na uczelnie, a muszę do niej dotrzeć autobusem. Proszę o pomoc. Z poważaniem M.

Odnośnik do komentarza

Chciałam się również zapytać czy przy takich przejściach można mieć zaburzenia w odżywianiu?? Od tego czasu nie potrafię nic zjeść by nie zrobiło mi się niedobrze i słabo, często również podczas posiłków mam wrażenie jakby oblewały mnie zimne poty. Proszę o pomoc, bo nie daję już sobie z tym rady.

Odnośnik do komentarza

Ataki paniki mogą powodować bóle brzucha i nudności oraz objawy, które opisałaś w wątku. Jeśli atak się powtórzy, powinnas zgłosić się do psychologa, który postawi konkretną diagnozę co do choroby i rozpocznie leczenie. Każdy atak może być poważny i choremu ciężko nad nim zapanowac dlatego najwazniejsze, to pozbyć się źródła tego stanu i leczyć objawy. Leczenie może być zarówno psychoterapeutyczne jak i farmakologiczne.
Więcej możesz przeczytać pod tym linkiem:
Ataki paniki
Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...