Skocz do zawartości
Forum

Podejrzenie schizofrenii i autoagresja


Gość _anonim_

Rekomendowane odpowiedzi

Od około 3 lat towarzyszą mi dziwne objawy. Bardzo często odczuwam zupełne zagubienie i obcość. Wydaje mi się, że żyję w innym świecie, mam wrażenie, jakbym unosiła się ponad własnym ciałem. Ponadto wydaje mi się, że jestem śledzona, prześladowana, że padam ofiarą spisku, że wciąż mnie ktoś obgaduje itp. Mam też ciągłe obawy, że będę o coś podejrzewana, mimo, że nic złego nie zrobiłam. Często zastanawiam się, co by było gdybym np. wzięła nożyczki i wykuła sobie nimi oko lub innymi podobnymi rzeczami. Inni zarzucają mi "niezrównoważenie emocjonalne". Wybuchy nagłej złości, wrogości. Zdarzają mi się też samookaleczenia lub autoagresja, np. gryzienie własnych rąk. Mam bardzo duże problemy z organizacją, nie potrafię utrzymać porządku, nie wiem, gdzie położyłam różne rzeczy. Bliscy zwracają mi też uwagę na drżenie rąk. Często gubię się, zwłaszcza w nowych miejscach, nie potrafię określić, skąd przyszłam. Przez cały czas towarzyszy mi dziwny lęk. Zdarza się, że widzę postacie, które po kilku chwilach znikają. Bardzo często mam wrażenie plątaniny, wyścigu myśli. Krzyczą one w mojej głowie przeraźliwym szeptem. Nachodzą mnie też "z nikąd' zapachy, których inni nie odczuwają. Czuję tez na ciele dotyk przedmiotów czy owadów których nie widzę, czy nie mające żadnej przyczyny dreszcze. Słyszę także dźwięki, które nie są odbierane przez inne osoby z otoczenia, przeważnie głosy komentujące mnie lub kłócące się. Z własnych wspomnień oraz relacji rodziców, wnioskuję, że w już w dzieciństwie przejawiałam dziwne zachowania. Są jednak dni spokoju. Przychodzi okres, kiedy poprostu żyję w swoim własnym świecie.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie powinnaś udać się do psychiatry, prawdopodobnie konieczne będzie leczenie szpitalne. nie powinnas jednak zwlekać z tą decyzją, ponieważ objawy moga się nasilić, moga pojawić się nowe, albo możesz zagrażać swojemu zdrowiu a nawet czyjemuś. Twoje objawy są bardzo niepokojące, powinnas zgłosić się do poradni leczenia zdrowia psychicznego i jak najszybciej rozpocząć leczenie. Możesz porozmawiac ze swoimi bliskimi, np. rodzicami, aby pomogli Ci przebrnąć przez ten trudny okres, aby Cię wspierali. Wiedz, że samej będzie Ci ciężko poradzić sobie z chorobą, dlatego koniecznie musisz zgłosić się do specjalisty. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...