Skocz do zawartości
Forum

Jak być pewną siebie osobą w szkole?


Gość p...m

Rekomendowane odpowiedzi

Jak być pewną siebie osobą w szkole? Mam 16 lat, chodzę do 2 klasy gim. W 1 kl gim. nie miałam koleżanek i po 2 miesiącach zmieniłam szkołę. W nowej szkole już 1 dnia bez powodu mnie poniżali gdy tylko weszłam szkoły. Miałam myśli samobójcze ale stwierdziłam że muszę być twarda. Na lekcjach boje się że będę w centrum uwagi, odpytania mnie. taka "szara myszka" ze mnie. Gdy mam coś przeczytać to zmienia mi się głos i drży. Na wf bardzo rzadko ćwiczę. Często uciekałam z lekcji ze strachu przed odp.

Odnośnik do komentarza

Stwierdziłaś, że musisz być twarda....Brawo! I tak trzymaj.
To dobra zapowiedź na to że ci się uda, że zmienisz swoje życie, na lepsze.
Nie uciekaj, walcz o siebie.
Strach przed odpowiedzią - tu musisz się lepiej przygotować do lekcji.
W internecie są lekcje dla uczniów, poszukaj. Gorąco polecam, bo są wytłumaczone w łatwy i przystępny sposób. To powinno ci pomóc w nauce.
WF - zacznij ćwiczyć w domu, wzmocnij się fizycznie, lepiej się poczujesz na zajęciach.
Nie odpowiadaj na zaczepki, podnieś wysoko głowę i popatrz tylko pogardliwie, nic więcej.
Ćwicz przed lustrem swą postawę.
Wyprostowana, śmiałe spojrzenie, pewna siebie osoba. Ćwicz, aż poczujesz zadowolenie patrząc na siebie.
Mowa ciała dużo mówi, więcej niż się zdaje, dla tego tak ważna jest postawa.
Jeśli ktoś jest niepewny, kuli się ze strachu, to sprawia, że jest łatwą ofiarą.

Jak widzisz, więcej rad daję tobie, byś ty się zmieniła. Możesz to zrobić, tylko uwierz, że możesz.
Poczytaj w internecie o asertywności, pozytywnym myślenieu, popracuj nad sobą.
Z całego serca życzę ci wszystkiego, co najlepsze.
Odwagi.

Odnośnik do komentarza

Być może nie zabrzmię klasycznie. Ale z własnego doświadczenia wiem że na poczucie wartości trzeba zapracować. W sensie, że wiesz wtedy że jesteś cenny i masz wiele do stracenia, bo wiesz i umiesz więcej niż inni, przelałaś na to pot, krew, lzy. Jeżeli żyjesz tylko tym co rodzice każą albo tym co ci dadzą, to nie poczujesz się wartościowa. A jeśli chodzi o szkołę to to nie jest taka prosta sprawa jak niektórym się wydaje bo Ty masz już traumę i tego się praktycznie nie przelanie ot tak. Ale uczyć się i trenować powinnaś. To tylko da ci plusy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...