Skocz do zawartości
Forum

Czy to już depresja?


Gość wsumietonikt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam niecałe 17 lat.
Od roku walczę ze wszechogarniającym smutkiem. Mam praktycznie zerową samoocenę, nienawidzę na siebie patrzeć, nie lubię w sobie nic.
Boli mnie to, gdy słyszę lub widzę dziewczyny uśmiechające się do chłopaków. Ja miałem koleżanki, ale zdałem sobie sprawę, że nic nie znaczę dla nich.
Żyję, bo muszę.
Uczę się bardzo dobrze. Nauka czasami jest ucieczką od realiów.
Często czuję zmęczenie (zwłaszcza w godz popołudniowych). Najpierw postępuje zmęczenie, potem ogarnia złość, na koniec smutek i całkowite znużenie. Nie mam ochoty nic wtedy robić, nawet płakać nie mogę. Włączam wtedy smutną muzykę i przeczekuję aż przejdzie.
Śmierci się już nie boję. Czasem wręcz odwrotnie. Miewam fantazje i wyobrażenie jak umieram. Znikam stąd. To daje satysfakcje, aczkolwiek nie mógłbym tego zrobić.
Spotykam się z ludźmi tylko w szkole. W domu rozmawiam z rodzicami, ale o swoich dołach nie mówię. Bo co to da?! Czuję, że moje życie to przegrana od początku. Nie wiadomo po co żyję, od czasu do czasu coś zdarzy się pozytywnego, ale to nie jest w stanie przywrócić mi sens życia.
Nikomu tego nie mówię, ale masturbuję się. Niemal codziennie onanizuję się przy zdjęciach pojedynczych ludzi nagich całkowicie bez względu na płeć. Trochę obawiam się, że to wpłynie na moją orientację seksualną, ale w sumie co to zmieni.
Czuję się totalnie nikim, zerem Ukrywam to przed światem, uśmiechając się, nawet czasem przeszkadza mi ten uśmiech. Ale w głębi duszy nie czuję się wgl szczęśliwy.
Marzę by to zmienić, ale jak? Wiem, że sam muszę sobie z tym poradzić, ale jestem bezradny.
I czy to może być depresja, a jeśli tak albo nie, to jak sobie poradzić teraz? Proszę o pomoc :(

Odnośnik do komentarza

Masz dopiero 17 lat. Hormony buzują, wszystko się kształtuje, towarzyszy zagubienie.
Najlepiej nie separować się od rówieśników, bo w dorosłym życiu będzie bardzo ciężko o jakąkolwiek relacje, czy to czysto przyjacielską czy partnerską. Walcz z tym, spróbuj się przełamać i coś zmienić. Spróbuj, nie jest powiedziane, że odniesiesz sukces zaraz, ale nie poddawaj się. Poczytaj o budowaniu samooceny, o rozwoju osobistym, skoro lubisz się uczyć, to nie będzie dla Ciebie problemem zdobycie dodatkowej wiedzy, która może Ci pomóc. Znajdź w sobie dobre cechy w charakterze i wyglądzie. Na pewno takie masz, każdy takie ma. Polub te cechy, wyeksponuj.
Nie wierzę, że jesteś jakimś brzydalem. Zresztą nawet mało urodziwi mężczyźni znajdują kobiety i są szczęśliwi. Na ogół, to mężczyźni są wzrokowcami, a kobiety szukają u faceta oparcia, bezpieczeństwa, czułości itd
Nie zakopuj się w tym dołku, bo będzie gorzej i gorzej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o relacje damsko-męskie, nie będę cię pouczał. Za to odeślę cię do znanej osoby z tej dziedziny - Krzysztof Krół. Poczytaj, pooglądaj. Napisał książkę o tym. Tyle w tym temacie...

Izolowanie się na pewno utrudni ci życie kiedyś. Praca niestety zwykle jest w zespole, a jak w nim się odnajdziesz gdy nie będziesz pracował grupowo w szkole?

Mówisz, że się dołujesz. Masz jakieś hobby? Interesujesz się czymś? Dla mnie najfajniejszym tematem jest mechanika. Motocykle, na serio polecam...
Jeśli nie wiesz jak się wgryźć w temat, to cię mogę "wprowadzić" :P .

Masturbacja... Rozumiem cię, brak kobiety przymusza do rozładowania się w taki sposób, ale codziennie lub nawet częściej sprawi ci kłopoty kiedyś. W efekcie po prostu kobieta cię nie podnieci na tyle, abyś mógł uprawiać sex. Masturbacja to silniejsza stymulacja niż stosunek.

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

wsumietonikt, jesteś młodym człowiekiem, masz niecałe 17 lat i na pewno hormony mają wpływ na Twoje samopoczucie. Niemniej jednak nie uzasadniałabym wszystkiego dojrzewaniem i hormonami. Myśli o śmierci, zaniżona samoocena, nienawiść do siebie, smutek, złość to bardzo niepokojące objawy, które mogą świadczyć o depresji. Przez Internet jednak nie można postawić diagnozy, dlatego odsyłam do specjalisty, chociażby do psychologa szkolnego. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...