Skocz do zawartości
Forum

Środki odurzające a wynik krwi


Gość Wodnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Miałem kolizję drogową. Ponieważ badanie alkomatem wykazało wynik zerowy, została mi pobrana za moją zgodą krew na obecność środków odurzających. Nigdy żadnych środków odurzających nie brałem. Proszę o odpowiedż , jak długo czeka się na wynik takiego badania? Czy jest możliwe podłożenie - np. dosypanie do pobranej krwi jakiegoś środka narkotykowego? Czy to, że brałem środki przeciw przeziębieniu może zafałszować wynik? Pytam , ponieważ z tego co wyczytałem , różne leki mogą wpłynąć na odczyt. Bardzo proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Leki na przeziębienie nie fałszują wyniku, ponieważ krew jest badana pod kątem narkotyków. Niektóre leki mogą być na bazie pochodnych od amfetaminy ale są to leki wyłącznie na receptę i policja na pewno nie będzie robiła z tego powodu problemów. Wyjątek stanowią leki, które w samej ulotce maja napisane, że wpływają na zdolności percepcji i po ich zażywaniu nie wolno prowadzić samochodu. Jednak w Twoim przypadku - jeśli takich leków nie brałeś i nie zażywałeś żadnych środków odurzających wynik nie wyjdzie pozytywny. Nie musisz się obawiac żadnych podsypań dziwnych substancji, bo nie widzę powodu dla którego mieliby to zrobić. Jesli bardzo się tym przejmujesz zrób badania krwi u swojego lekarza rodzinnego. Krew badana w roznicy 1-2 dni daje praktycznie taki sam wynik.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...