Skocz do zawartości
Forum

Śmierć mamy


Gość alexander759

Rekomendowane odpowiedzi

Gość alexander759

Witam
18 Marca br. Straciłem mamę. Mieszkałem sam, mamę znalazłem wieczorem w domu juz martwa, zmarła w śnie. Nie potrafię sobie z tym wszystkim poradzić mam momenty kiedy o tym nie myśle nawet ale coraz częściej gdy sie kładę wieczorem wszystko staje mi przed oczami, znalezienie mamy, ksiądz który był przy niej, pracownicy firmy pogrzebowej.. Wszystko mnie dusi nie potrafię sobie poradzić, mowię trochę o tym najbliższym ale mówią mi "ze bedzie dobrze" boje sie ze nie bedzie. Tęsknie za mama, wcześniej spędzałem z nia każda wolna chwile a teraz jej tak poprostu zabrakło. Chciałbym być teraz z nia teraz ale wiem ze to by chyba nic nie dało. Nie wiem juz co robić..

Odnośnik do komentarza

Hej, bardzo współczuję straty. Mogę sobie tylko wyobraźić co możesz czuć. Wiem, że jest Ci ciężko. Możesz czuć się zdołowany i samotny, ale pomyśl że Twoja mama jest teraz w lepszym świecie. Ból po stracie bliskiej osoby nie mija szybko ale z dnia na dzień będziesz czuł się lepiej. Pomyśl, że Twoja mama patrzy na Ciebie z góry i nie chce żebyś się smucił, czuwa nad Tobą. Znajdź sobie może jakieś zajęcie, żebyś się czymś zajął. Na pewno, znajdziesz spokój. Trzymam za Ciebie kciuki i głowa do góry.

Odnośnik do komentarza

Ja stracilam oboje rodzicow wiem co to za uczucie jeszcze bylam niepełnoletnia . I bylo bardzo ciezko powiem Ci ze z czasem czlowiek sie oswaja i przyzwyczaja ze tak musi ja dlugo dochodzilam do siebie po wszystkim ale wkoncu trzeba dac rade ! Zyc dalej widocznie tak musi być Miało to swój jakiś ce nie załamuj się głowa do góry z czasem na pewno będzie coraz lepiej aż w końcu nauczysz się takiego życia po prostu przyzwyczaisz się. Nie podawaj sie i walcz ! Pokaz wszystkim ze masz sile !:)

Odnośnik do komentarza

Naucz sie robic na drutach albo sztuczne kwiaty. Te dwa zajecia bardzo uspokajaja i satyswakcjonuja. Mozna nawet cos zarobic. Mozna tez przy tym sluchac muzyki lub ksiazek, a jak ktos lubi wiadomosci, to tez sa odpowiednie stacje. Praca lub ksiazka pomaga trwac na tym swiecie i to wsrod ludzi, ktorzy nas nie zrania. Dzisiaj lepiej omijac kolegow ze szkoly czy z pracy [tak naprawde to zawsze tak bylo]. Ten kto sie do tego zastosowal to wygral. Mozna sie tez poswiecic jakiemus dziecku, ale tylko takiemu do 14-go roku zycia. Tak jest najbezpieczniej. Zycze Ci spokoju i zmartwychwstania. Moj GG 1394614. Mam 65 lat.

Odnośnik do komentarza

18 marca urodziny ma taki chlopak w ktorym bylam zakochana w gimbazie.
hmm a ile masz lat?
wiesz co?
nie badz taki ponury, cholera.
nie badz tchorzem. byles dobrym synem?
dbales o to by mama zyla jak najdluzej?
to mama napewno sie cieszy ze miala takiego dobrego syna.
nie jest zle, chlopie. umarla we snie - pewnie nie bylo jej tak zle, jak komus kto wrzeszczy z bólu podczas umierania.
wszyscy umrzemy. ale trzeba byc radosnym z tego co dobre.
ile masz lat?

Odnośnik do komentarza

ja szczerze mówiąc nie dziwię Ci się. bo nie wyobrażam sobie życia bez moich rodziców. pewnie zamiast na studiach, byłabym bez nich dziwką, albo sprzątaczką, a najprawdopdobniej już bym się powiesiła. bo taka prawda, że rodzice dają dach nad głową, wodę, grzejnik, jedzenie, dobre rady. i bez nich tak naprawdę jesteśmy tym przysłowiowym prochem, pyłem. myślę, że dobrze, aby śmierć mamy nie działała na Ciebie destrukcyjnie, lecz motywacyjnie. Czyli, spełniaj marzenia i żyj tak jak gdyby mama żyła. Albo, poprostu rób coś, z czego ona byłaby dumna. Wszyscy jesteśmy prochem który był wskrzeszony i zostanie kiedyś zgaszony i rozwiany. ale czy zapomniany? to uczucia i pamięć wzniecają promień życia. Módl się o mamę, i żyj tak, by była z Ciebie dumna. Ona nie umarła póki Ty żyjesz. Tak naprawdę, ludzie, którzy mają potomków, nie umierają nigdy. Bo w Tobie jest cząstka Twojej mamy. W Twoich dzieciach też będzie ona. Zajmij się czymś. Miej napięty grafik. Zobaczysz, przestaniesz się przejmować. A płacz, owszem jest potrzebny, przy smutnej muzyce..Ale to tylko czasem. Nie ma co życia przetracać, trzeba je doceniać i dobrze wykorzystywać. Nie marnuj czasu, bo czas zmarnuje Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Gość Mordehai i Ciarahy

Ból zawsze będzie, ale z czasem nauczysz się z nim żyć. Może kiedyś będzie tak, że zostaną tylko miłe wspomnienia. Z tego co piszesz wynika, że kiedy Twoja Mama umierała, byłeś w zasadzie daleko, więc nie możesz się obwiniać o to.
Nie wiem czy my tutaj Ci pomożemy, ale może warto pogadać z kimś bliskim, wypłakać się, pomilczeć, pobyć blisko siebie.
Trzymaj się.

Odnośnik do komentarza

Wcześniej spędzałeś z nią każdą wolną chwilę, więc na pewno jest ci trudniej, niż większości z nas, którzy byli w podobnej sytuacji.
A teraz musisz nauczyć się samodzielnego życia, znaleźć przyjaciół i radzić sobie na co dzień.
Mama umarła we śnie, to pocieszająca myśl, że nie cierpiała. Nie możesz jednak zatrzymywać się w tym punkcie swojego życia, musisz pogodzić się z jej odejściem , pożegnać ją i żyć dalej.
To trudne, ale każdy z nas kogoś żegna, bo takie jest życie człowieka.

Ja nie jestem zbyt religijna, ale w podobnej sytuacji chodziłam do kościoła, modliłam się, by jej dusza odeszła tam, gdzie zazna szczęścia i spokoju.
Myślałam O NIEJ, posyłałam jej jak najlepsze moje uczucia, by nie czuła mojego bólu, rozpaczy.
Takie pożegnanie i mnie przyniosło ulgę, może ten sposób ukoi i twoje cierpienie?
Spróbuj, warto.

Odnośnik do komentarza

Bardzo Ci współczuję straty mamy. Podejrzewam, że jest Ci bardzo ciężko, że bardzo za nią tęsknisz, tym bardziej, że przed śmiercią spędzaliście ze sobą dużo czasu, była dla Ciebie bardzo ważna. Czas żałoby zazwyczaj trwa około roku albo dłużej. Daj sobie czas na przeżycie wszystkich emocji. Nie przyspieszaj niczego. Poproś o wsparcie bliskich. Staraj się jednak na bieżąco radzić sobie z codziennymi obowiązkami. Mama na pewno by nie chciała widzieć Cię ciągle zapłakanego i smutnego. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...