Skocz do zawartości
Forum

Samoocena


Gość Agata1614

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ☺️
Mam problem ,nie potrafię rozstać sie z lusterkiem.Wiem wydaje sie śmieszne i banalne ,ale jest to strasznie uciążliwe.Na każdym kroku muszę kontrolować swój wygląd.Gdy nie widzę jak wyglądam wpadam w panikę ,trzęsę sie i chowam twarz np. Zasłaniam włosami.Po prostu co 20 minut sie przeglądam nawet gdy jestem w publicznym miejscu.Bez lusterka czuje sie jak bez ręki.Mam wrażenie ze bez ciągłej kontroli będę wyglądać okropnie.Nawet gdy nie chce to i tak muszę,sama nie wiem czemu.Znajomi mi mówią że to fobia,a ja czuje sie z tym coraz gorzej ,bo widzę ze przeszkadza im to i wtedy potrzeba wzrasta. Tak jakbym podświadomie kontrolując wygląd kontroluje emocje.Wiem ze to problem z samooceną ,nie potrafię już tak żyć ,bo gdy nie mam lusterka nie potrafię wyjść z domu i nawet jeśli ceną jest spóźnienie sie na ostatni autobus .Pomocy ! To tylko przyzwyczajenie czy faktycznie problem ?

Odnośnik do komentarza
Gość Calineczkamalpeczka

Poprostu masz uzaleznienie moze pogadaj z rodzicami badz znajmomymi razem moze cos na to poradzicie. A jesli to bedzie dosyc duzy problem moze wybierzcie sie do psychologa niech pomoze tobie. Ma dosyc duzy bagaz doswiadczen moze znajdzie rozwiazanie . Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza

Zawsze możesz chodzić z małym kieszonkowym lusterkiem w torebce. Oczywiście, to tylko z przymrużeniem oka. Tak naprawdę masz duży problem z poczuciem własnej wartości, co wtórnie objawia się potrzebą ciągłego kontrolowania swojego wizerunku w lusterku. Uważam, że powinnaś skonsultować się z psychologiem. Odsyłam też do tekstu: Jak podnieść poczucie własnej wartości? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...