Skocz do zawartości
Forum

Boję się ludzi


Raza

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, nie wiem jak swój problem złożyć w całość, więc proszę o wyrozumiałość i próbę zrozumienia.
Dyskomfort jaki odczuwam wychodząc w miejsce publiczne jest niewyobrażalne, jak ktoś się spojrzy na mnie. Nienawidzę być w miejscu publicznym, dlatego kupiłem samochód, bo nie potrafię jeździć komunikacją miejską, ale! Tylko jeśli jestem sam. Jeśli jestem z kimś to się uspokajam i nie zwracam uwagi na otoczenie.

Wiem mniej więcej dlaczego tak jest, mój rozum podpowiedział mi to po ponad 5 latach. Byłem dręczony, gnębiony, zwyzywany, bity prawie codziennie przez ok. 2 lata między podstawówką a gimnazjum przez grupę małolatów, ale dlaczego się im nie postawiłem myślicie? Grupka miała wielu starszych znajomych, którzy za każdy pretekst też lubili dać w mord*. Mieszkali na tym samym podwórku co ja, a ja bałem się wyjść z psem bo by mnie zobaczyli, a kiedy wracałem do domu od kolegi, bo odważyłem się wyjść, to wchodząc na moją ulicę modliłem się do Boga żeby ich tam nie było.. czasem byli, czasem nie.

Po gimnazjum wyjechałem za granicę, wróciłem po 2 latach, czasem ich spotykałem, ale oprócz wyzwisk nic nie robili. Sytuacja uspokoiła się po kolejnych 2 latach, a ja obecnie nie potrafię wyjść sam z domu, a jak to robię, bo muszę to walczę sam ze sobą czy warto. Sprawy w sklepach czy inne załatwiam przy okazji spotykając się z kimś ze znajomych.

Jeśli ktoś dotrwał do końca, to ja bym jedynie prosił o informacje czy coś lub ktoś byłby w stanie mi pomóc, czy jakiś psycholog w żywej rozmowie byłby w stanie mi pomóc, bądź inna osoba, nie wiem.. późno się obudziłem.

Odnośnik do komentarza

to normalne, że boimy się ludzi, bo ludzie są...różni!
przez doswiadczenia z przeszłości, możemy mieć uprzedzenia, lęki wobec nich. Staraj się myśleć, że inni czują się dokładnie tak samo. Że też się boją, wstydzą. Dlatego bądź dla nich miły

Odnośnik do komentarza

Raza- Zacznij coś trenować, koniecznie zapisz się na siłownie i chodź regularnie. Uwierz, że widoczne efekty pracy nad swoim ciałem niesamowicie motywują i podnoszą poczucie wartości. Wysiłek fizyczny naprawdę mocno poprawia samopoczucie. Poza tym im będziesz lepiej wyglądał tym mniej osób Ci podskoczy w razie czego.

Ja sam byłem wiele lat chuchrem totalnym. Ważyłem 62 kg nawet w wieku 21 lat. Byłem gnębiony przez niektórych. Wziąłem się za ćwiczenia i zmieniłem dietę. Zbudowałem 93 kg dobrej masy. Aktualnie Ci co kiedyś się na mnie uwzięli gdy mnie widzą to przechodzą na drugą stronę ulicy.

Odnośnik do komentarza

Raza, Twój lęk przed ludźmi, przed wyjściem z mieszkania wynika z negatywnych doświadczeń w przeszłości. Byłeś zastraszany, ośmieszany, poniżany, dlatego teraz jest w Tobie wiele lęku społecznego. Jak sobie z tym poradzić? Pomysł z siłownią jest wart uwagi. Możesz też rozważyć skorzystanie ze wsparcia psychologa. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...