Skocz do zawartości
Forum

Czy depresja u 12-latków jest możliwa?


Gość m...l

Rekomendowane odpowiedzi

Czy depresja u 12 latków jest możliwa? Witam, jest dziewczyną i mam 12 lat. Przez ostatnie 2 lata byłam gnębiona i poniżana. Przez to z optymistycznie nastawionej osoby stałam się pesymistką . Obniżyła mi się też samoocena. Od 1 września zmieniłam szkołę i od tego czasu stałam się bardzo płaczliwa. Zaczęłam być cały czas smutna. Raz kiedy byłam na moście myślałam o samobójstwie. Rzeczy które kiedyś poprawiały mi humor teraz nie pomagają. Cały czas porównuje się do innych i mówię że jestem niczym

Odnośnik do komentarza

Pokochaj siebie.
Każdy człowiek jest cudowny, niepowtarzalny. Każdy ma dobre cechy, jakieś talenty , tylko trzeba je wydobyć.
Byłaś optymistką, przypomnij sobie, jaka wtedy byłaś. Radosna, uśmiechnięta, wróć do tego.
Powiedz sobie, że wybaczasz wszystkim tym, którzy cię gnębili. Powtarzaj to sobie, aż tamten ból zniknie.
Myśl o tym, że nowa szkoła to miejsce, gdzie znajdziesz przyjaciół, że zaczynasz nowe, lepsze życie.
Skończ z płaczem i smutkiem, bo takie osoby są łatwymi celami do ataku.
Uśmiechnij się, podnieś wysoko głowę niech widzą, że jesteś silną dziewczyną.

Odnośnik do komentarza

Owszem, depresja w wieku nastoletnim jest możliwa i niestety przydarza się coraz częściej. Nie poddawaj się jednak złym myślom i jeśli tylko masz okazję do skorzystania ze wsparcia, zrób to. Zwierz się komuś bliskiemu, powiedz o swoich uczuciach rodzicom, zasięgnij porady psychologa szkolnego. Celebruj każdą radosną chwilę. Zdaję sobie sprawę, że w nowej szkole możesz czuć się niepewnie, ale uwierz, że znajdziesz znajomych i przyjaciół. Pozytywne nastawienie to połowa sukcesu. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...