Skocz do zawartości
Forum

Wstyd mi ładnie wyglądać


Gość dziewczynadziew

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dziewczynadziew

Wiem, że można pomyśleć że problem błahy, głupi i "nie masz innych problemów?".. Chodzi o to, że ciąży mi coś takiego. Wstyd mi wyglądać ładnie, dobrze, "porządnie".. Wolę wkładać jakieś stare rzeczy, nic sobie nie kupować, chodzić na czarno.. Jak założe coś nowego, jak nie wyglądam jak poszarpaniec to czuję się źle, czuję że mnie "widac".. Nie wiem jka mam z tym walczyć. Wstydzę ;się wyglądać jak kobieta. Cały czas mam w myślach, że wyglądam jak drobne dziecko i jak chcialabym jak kobieta jak przychodzi do jakiejś torby czy obcasów to mi zwyczajnie wstyd.. Zazdroszcze innym którzy normalnie chodza, stroją się, dbają o siebie. Mi jest wstyd. Czuję, że jestem na to za głupia...

Odnośnik do komentarza

znam ten dyskomfort. masz ładną figurę, ale wstydzisz się ubrać ładnie, bo boisz się, że będą Ci zazdrościć. Mało tego, wstydzisz się, bo boisz się że jesteś zbyt seksowna. Niestety ale na to nic się nie poradzi. Jedynie musisz zaakceptować to. Bo szczerze mówiąc, skromne ubieranie zmniejsza ryzyko gwałtu, oraz jesteś bardziej anonimowa. A jeżeli wstydzisz się aby rodzina widziała jak podkreślasz ubraniami swe atuty, to pójdź gdzieś, ale jak rodziców nie będzie w domu.Myślę, że powinnaś także, dobrać ubrania, by były urocze, ale byś czuła się w nich skromnie. Ciężka sztuka do opanowania, trzeba mieć dużo szczęścia i dużo pracy, zby znaleźć takie idealne ciuchy,. No trudno. Tak cz siak też chodzę w ciemnych ubraniach ale mi ten styl się podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Mahometka_A

Im więcej o tym myślisz, tym masz gorszy nastrój. Im gorszy masz nastrój - tym bardziej się nakręcasz.
Czy wiesz, że jeśli Siebie znienawidzisz to dostaniesz choroby psychicznej? Odrzucanie czy nienawiść do samego siebie zrobi z Ciebie wariatkę.
Czy wiesz, że ludzie żyją bez nóg i rąk i jakoś muszą z tym żyć. Ty też dasz radę :)

Pozdrawiam. Mahometka_A

Odnośnik do komentarza

~dziewczynadziew
PRoblem w tym, że tak nie lubię siebie i tak ogromnie się siebie wstydzę jako człowieka, że nie chce być widoczna. Naprawdę chciałabym zniknąć. Od 4 lat tak mam i nic mi się nie poprawia..

Polubisz siebie, uwierz. Być może za parę miesięcy, lat. Pewnego dnia powiesz: ah, jestem najpiękniejsza!
Zobaczysz, że te które teraz są ładne, później przekwitną.

Odnośnik do komentarza

Trochę Cię rozumiem. Myślę, że jest to kwestia braku pewności siebie. Jakbyś ubrała się w coś ekstra ładnego, dużo ludzi zwracałoby na Ciebie uwagę, a Ty tego się obawiasz. Dużo też się dzieje "w glowie", wyolbrzymiasz ten "problem". Może małymi kroczkami powinnaś coś zmieniać w swoim stroju, jakiś dodatek i stopniowo, jeśli oczywiście chcesz.

Odnośnik do komentarza

Witaj
Jest to problem, który jak najbardziej można zmienić, a nawet się go pozbyć. To, że wstydzisz się ładnie wyglądać, wyglądać jak kobieta, nie jest czymś naturalnym i prawdopodobnie ma swoje przyczyny, do których warto by było dotrzeć, przepracować je i w ten sposób pozbyć się objawu jakim jest Twój wstyd.
Jednak aby to było możliwe, warto skorzystać z pomocy psychologa czy psychoterapeuty, który da Ci wsparcie i pomoże dojść do źródeł Twojej niskiej samooceny i wstydu, o którym piszesz. Możesz zapisać się na wizytę bezpłatnie w poradni zdrowia psychicznego jeżeli taka jest w Twoim mieście, lub jeśli czas oczekiwania na wizytę jest tam długi, skorzystać z pomocy psychologicznej prywatnie.
Obecnie jest także możliwość konsultacji psychologicznej oraz terapii online, np. za pomocą komunikatora skype.
Najważniejsze jest, abyś uwierzyła, że to poczucie wstydu nie musi Ci towarzyszyć całe życie, a uwolnienie się od niego przyniesie Ci ogromną ulgę. Dlatego warto zrobić ten pierwszy krok i zapisać się na konsultację, a psycholog czy psychoterapeuta, z którym się skontaktujesz, dobierze najlepszą formę pomocy.
Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo odwagi, abyś mogła zawalczyć o siebie.

Odnośnik do komentarza

Z tego co opisałaś to jesteś drobną nie wyglądającą na swój wiek dziewczyną więc kiedy ubierzesz się "dorośle" to czujesz się trochę jak przebrana.Jakbyś to nie była Ty. Stąd może m.in.ten wstyd i poczucie że wszyscy zwracają na Ciebie uwagę?
To że chcesz jakby "zniknąć' to tak jak pisały PP psycholog- na pewno małe poczucie własnej wartości, ale to jest takie błędne koło- masz małe poczucie własnej wartości bo nie podobasz się sobie, a nie podobasz się sobie bo masz małe poczucie własnej wartości.
Masz jakąś koleżankę która mogłaby Tobie pomóc?
małymi kroczkami, tak jak tu ktoś napisał- można zmieniać swój wizerunek, Jaśniejsza torebka, apaszka. Takie szczupłe dziewczynki dobrze wyglądają w rzeczach raczej dopasowanych, Plaszczykach, żakietach, spódniczkach bombkach lub kloszowych.
popatrz sobie na małe drobne piosenkarki- np Kylie Minogue, jak ona się ubiera.
No i włosy- fryzura zadbana, dobrana.
ja wiem ze problem jest w psychice, ale czasem takie dodawanie jakichś elementów wyglądu poprawia i nastrój, szczególnie jeśli zobaczysz ze otoczenie to akceptuje, wręcz milej się podchodzi do osoby ładnie i zadbanie ubranej.
powodzenia:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...