Skocz do zawartości
Forum

Dziwne zachowanie


Gość pixieSekret

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pixieSekret

Witam serdecznie proszę o poradę fachową od lat bagatelizowano mój problem narastający nie potrafię sobie uporać od dziecka w zasadzie poziom podstawówki sprawiło mi trud koncentracja nauka szczególnie matematyka przedmioty ścisłe można było mnie uczyć jak zegarka ułamków prostych rzeczy nie umiałam i tak tylko zmieniano korepetytorów ta zostało "do dziś: , lub na rozumienie zadań co za tym szło ciągle niskie oceny , Jednak największym problemem jest brak koncentracji i słaba pamięć. Nie potrafię odtworzyć rozmowy która była przeprowadzana często brak myśli , Jestem trochę przerażona, bo się pogłębia jest coraz gorzej . Pracuję bardzo wolno, robię błędy w pisowni nie potrafię powtórzyć słów w Liceum np gdy nauczyciel dyktował ja nie poprawnie pisałam te słowo mozna mnie uczyć wiele razy ja i tak jakbym nie wiedziala co sie do mnie mówi " nie przetwarzam tego" straszną trudność daje mi budowa zdań napoce sie zanim skleje cos z sensem jestem tym przerażona pojawiły się skórcze nóg rak bezwład uczucie drętwienie opuszki palców , i gdy poruszam się idę na mieście nie potrafię utrzymać równowagi prostej chwieje mnie można to pórownać jak bym była lekko podpita . Często jestem napobudliwa , zmiana nastrojów i uderzenia ciepła raz zimo raz gorąco jestem osobą młodą mam 21 lat przede mną całe życie wstydze się tego ogromnie wyśmiewano z tego tytułu . Hiperprolaktynemie mam czynnościową zażywam regularnie leki , gdy się troszkę zdenerwuję moge mieć problem z dojściem i idę zamiast na skróty głownymi ulicami. Zdarza się zaburzenia zwroku ostrości głównie byłam u okulisty nie posiadam wady wzroku. Jest to gdy nagle widze nie zbyt wyraźnie lekko rozmazane i wraca do stanu normalnego. Nigdy nie lubiłam czytać książek, bo niewiele z nich zapamiętywałam. Nauka zabiera mi kilka razy więcej czasu niż innym, przeciętnym ludziom.. Stresują mnie zwykłe codzienne wydarzenia, które dla innych ludzi są wręcz śmieszne (np. obawa przed tym, że ucieknie mi autobus - cała się pocę, żołądek jest ściśnięty, czasem mam z tak błahych powodów wymioty nudności chcę mi się wymiotować jak wstanę jestem na czczo i po zjedzeniu posiłku albo gdy cos zjem mija pare godzin organizm mój zwraca , nie ma apetytu brak łaknienia i napuchnięte oczy powieki , jestem przemęczona bez życia moge spać po 8 , 9 godzin dziennie albo krócej jestem malo żwawa zamulona . Nie pale nie piję , kawe rzadko nigdy nie zażywałam żadnych narkotyków! broń boże . Boje się jeść posiłków których nie znam zbyt często wysepowały wymioty jak imieniny kogoś jadłam to co inni spożywali ja po paru godzinach zwracałam wszystko . Proszę mi wierzyć, skoro tutaj piszę to nie jest to zwykły wieczorny kaprys mam problem ogromny ze sobą irytuje mnie wszystko co się dzieje wokół mnie i co ze mną! Chciałabym zdać szkołe podjać prace a uniemożliwia mi ...

Co ze mną nie tak ? powinnam udać sie do neurologa czy od do psychiatry?

Odnośnik do komentarza

W pierwszej kolejności proponuję udać się do lekarza neurologa i zrobić badania, by sprawdzić, czy ze strony organizmu wszystko jest w porządku, czy nie ma zmian neurologicznych, które uzasadniałyby Pani objawy. Jeśli ze strony mózgu jest wszystko w porządku, dopiero wówczas można szukać źródeł problemów w psychice i udać się do lekarza psychiatry. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...