Skocz do zawartości
Forum

Lęk przed przyszłością


Gość 1...m

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 16 lat i pewien problem, który mnie dręczy, a o którym boję się komukolwiek powiedzieć. Otóż, boję się przyszłości. Nie mojej, tylko ogólnej. Boję się tego, że to co dzieje się dzisiaj, w dzisiejszych czasach, te wszystkie fajne, ciekawe rzeczy, które robią ludzie zostaną zapomniane. Że styl ubierania się dzisiejszych ludzi, że architektura, filmy, media, normalne, jak i te społecznościowe będą po prostu zapomniane. Że ludzie w dalekiej przyszłości nie będą wiedzieć jak to było "dzisiaj"

Odnośnik do komentarza

Chyba każdy się o to boi. Starczy w tych czasach wyjść na miasto, a możesz zostać skrzywdzony, np. postrzelony. Wyjedź na wakacje do Włoch, a spotka Cię trzęsienie ziemi lub do Francji czy Niemiec na zamach pojebańców (wybaczcie musiałam). Też patrzeć na naszą gospodarkę się chce płakać. Ludzie wyjeżdżają, nie studiują bo dla nich to nie ma sensu jak tak mało etatów i mały pieniądz. W tym przypadku to jest wyścig szczurów..
Nie bój się o tym mówić bo każdy się jej obawia... Ja jestem zdania, że lepiej nie będzie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ludzie zawsze interesowali się przeszłością.
Zobacz na muzea, znajdziesz tam wszystko. I ubrania i przedmioty techniczne, malarstwo i td.
Popatrz na pracę archeologów, którzy z pietyzmem sklejają stare garnki, odkopują ruiny domów.
W przyszłości to wszystko zniknie, ale nie zostanie zapomniane.
Podoba mi się też ta moda na odtwarzanie bitew.
Pasjonaci szyją mundury, stroje z dawnych epok, a robią to z dużym pietyzmem i dbają o szczegóły.
Tym sposobem przybliżają nam historię.
Stare zniknie, ale będzie nowe.
Już za twojego życia, wiele się zmieniło, to normalne i tak na co dzień, prawie niezauważalne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...