Skocz do zawartości
Forum

Czy to socjopatia?


Gość TheNR

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym opisać przypadek mojego ojca oraz poszukać porady jak z tym dalej żyć. Od 6-7 lat ojciec leczy się na depresję, leczenie to jednak nie jest skuteczne, a tym bardziej jedyny lek, z którego korzysta to Parogen. Od ostatniego roku jego zachowania zaczęło się mocno pogarszać, stał się bardziej impulsywny, nerwowy, chaotyczny, osłchy. Był tak odkąd pamiętam, ale zmienił się na gorsze przez ostatni rok. Niektóre chwile mógłbym nazwać terorem, jestem jego 23 letnim synem i jak przystało na dorosłego faceta chciałbym wreszcie zająć się domem (ja i moi rodzice mieszkamy na wsi). Jednak w każdą rzecz, którą zrobię musi wtrącić się ojciec i zwyzywać mnie od najgorszych. Obraża slownie mnie i matkę, ją wyzywa od k**ew, zresztą to samo mówi o mojej dziewczynie, a zaś kiedy jest w towarzystwie mojej dziewczyny potrafi zwracać się do niej najmilszym zdrobnieniem jej imienia. Cały czas rozsiewa plotki po rodzinie, o mnie i o matce. Kuzynka obraziła się na mnie, ponieważ rzekomo zwyzywałem tatę i pokłóciłem się z nim (kiedy to on wszczyna awantury o najmniejszą rzecz już od 7 rano). Co jakiś czas straszy, że się powiesi, bo już ma nas dosyć, niedawno krzyczał, że podpali stodołę. Ja już nie potrafię go znieść, potrafi zakazywać wszystkiego, muszę żyć cichutok jak mysz pod miotłą, ponieważ ja 23-latek mam zakaz korzystania z komputera (kupionego za własne pieniądze) po godzinie 21, a ojciec ogląda telewizję do 1 w nocy. Jak sobie z tym poradzić? Zabrzmi to przykro, ale najchętniej chciałbym aby ojciec trafił do szpitala.

Odnośnik do komentarza

Pytałeś czy to socjopatia. Stanowczo nie. Socjopatia jest zupełnie innym typem zaburzenia, objawiającym się brakiem szacunku dla etyki i moralności. Taka osoba chciałaby zmienić świat, ponieważ uważa że wszyscy są głupi itp.
Z socjopatią często współgra obniżenie empatii i odczuwania emocji...

Szpital - jeśli ojciec nie zechce sam leczenia, to nic mu szpital nie da (oprócz wam św spokoju na jakiś czas).
Może po prostu czas u was w domu na "zmianę władzy"? Tak abyś to ty zagrał pierwsze skrzypce. Brzmi ostro, ale z tyranami inaczej się nie da :/

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...