Skocz do zawartości
Forum

Życie z nerwicą lękową


Gość kasia449

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM ZAKŁADAM TEN WĄTEK BO OD 7LAT JESTEM CHORA NA NERWICĘ LĘKOWĄ I NA AGORAFOBIĘ ,MAM 20LAT I CZASEM SOBIE NIE RADZE Z MASĄ SOMATYCZNYCH OBJAWÓW CHCIAŁAM BYM WIEDZIEĆ JAK WY SOBIE RADZICIE NA CODZIEŃ ?? I JAKIE MACIE OBIAWY? POZDRAWIAM BARDZO SERDECZNIE KASIA

Odnośnik do komentarza

Napisze bardzo krótko bo się spiesze. Mam 23 lata cierpiałem na nerwice lękową + agorafiobie + dziesiątki innych fobii społecznych etc. Przeczytałem książkę Program i po tygodniu stosowania się do niedorzecznych, jak na pierwszy rzut oka, zaleceń mogłem śmiało stwierdzić poprawę o 50 %. Teraz mam tylko cząstkę dolegliwości i PAP uważam za LEK NA NERWICĘ LĘKOWĄ. Książka niestety została wydana tylko w języku angielskim ale nie jestem pewien. Po więcej szczegółów możesz napisać do mnie na maila.

Odnośnik do komentarza
Gość Angel_Girl

Ja też na to cierpię, ale u mnie to pojawia się tak okresami. Pierwszy raz było to kilka lat temu, jeszcze na studiach, kiedy nie byłam w stanie wysiedzieć spokojnie na zajęciach, bo chciałam szybko z tamtąd uciekać. Ale udało mi się skończyć studia i obronić pracę licencjacką. To zapewne dzięki mojej Pani psycholog, która bardzo mi pomogła:) Niestety teraz znów lęki wróciły. Boję się iść na zakupy, czy do kościoła, bo zaraz mam atak paniki i uciekam. Od 2 tyg. biorę leki przeciwdepresyjne, które podobno pomagają na takie lęki, na razie czekam na efekty, bo lek zaczyna działać z opóźnieniem. Poza tym wybieram się do psychologa i mam zamiar nauczyć się technik relaksacyjnych. No i podstawa to pozytywne myślenie. Oczywiście nie jest to łatwe, kiedy wszystko Cię boli i wszystkiego się boisz, ale za wszelką cenę trzeba próbować. A jeśli chodzi o objawy to najbardziej dokucza mi żołądek: boli mnie, często się tak kurczy, że nie mogę nic przełknąć, brak apetytu, nudności. Poza tym: zawroty głowy, uczucie rozbicia, trudności z koncentracją, no i wzrok mi się trochę pogorszył. W atakach paniki to mam "książkowo": napady duszności, kołatanie serca, uczucie słabości, mdłości... Jak sobie radzę? Raz lepiej, raz gorzej, ale najważniejsze, żeby wierzyć, że w końcu się z tego wyleczę, bo w końcu to jest uleczalne. Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza

Nerwica lękowa objawia się lękami, zaburzeniami depresyjnymi czy lękami mieszanymi. Życie z nerwicą lękową jest na pewno trudne, a choroba często rozstraja układ dnia i utrudnia obowiązki. Wazne jednak, aby nie poddawać się w walce z chorobą i być pod opieką specjalistów. Więcej na ten temat możecie przeczytać pod tymi linkami:
Nerwica i lęki
Strach i lęk
Napady lęku
Ćwiczenia chronią przed paniką
Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...