Skocz do zawartości
Forum

Nagły rozpad związku po 5 latach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
byłam z moim chłopakiem 5 lat, od 3 lat mieszkaliśmy razem. Ja mam 27 lat a on 25. Oboje pracujemy. Układało nam się dobrze, czasem się kłóciliśmy ale to zdarza sie w każdym związku. Jednak istniała bardzo ważna kwestia która nas moim zdaniem poróżniała. Ja chciałam w najblizszym czasie założyć rodzinę a on moim zdaniem nie mimo tego iż mówił inaczej. Dlaczego tak sądzę? ponieważ on sam nigdy od siebie nie zaczynał tematu o ślubie i dzieciach. Nieraz w kłótni mówił mi że nie ma ochoty mi się oświadczać, że 5 lat nic nie oznacza.
W każdym razie było okej umówiliśmy się na wspólny weekend ponieważ od paru miesięcy nie spędziliśmy weekendu tylko razem. Mieszkamy w jednym mieście a rodziny mamy w innych ponieważ poznaliśmy się na studiach. Powiedział że musi pojechać do domu tylko po samochód ponieważ miał u mechanika. I tu się zaczęło dokładnie to był 1 lipiec br. Nagle przestał się do mnie odzywać , nie pisał nie dzwonił nawet nie odbierał moich telefonów i nie odpowoadał na wiadomości. bardzo się zmartwiłam więc na drugi dzień wieczorem zadzwoniłam do jego mamy czy jest w domu. A oni jechali sobie razem w samochodzie bo gdzieś tam byli. Powiedział wtedy że zadzwoni jak bedzie w domu. Z łaski swojej oddzwnił po długim czasie. Zapytałam co się dzieje a on na to że przecież nic takiego nie robi...nagle powiedział że musi iść pomóc tacie i zadwoni póżniej. Nie zadzwonił już. Cóż walczyłam dalej i zadzwoniłam na drugi dzień. Zapytała go czy coś zrobiłam że tak mnie traktuje, stwierdził że nic nie zrobiłam i że on zachowuje się normalnie. NIgdy wcześniej tak się nie zachowywał. po chwili zacżął mi mówić że jego zdaniem ten związek nie ma sensu, mówił coś o jakimś przyzwyczajeniu i zerwał ze mną przez telefon. Płakałam cały tydzień trochę się przez to rozchorowałam. po tygodniu zadzwoniłam do niego czy pogadamy i że jestem chora. Go to wcale nie przejęło. To ja musiałam podejść do niego do samochodu żeby porozmawiać. Pytałam kolejny raz czy ja coś zrbiłam. Znów twierdził że to nie jest moja wina w ogóle na mnie nie patrzył nie słuchał mnie tylko z miną cwaniaka powiedział że to koniec. Wtedy pękłam wyszłam i poszłam do domu. Powiedział że za pare dni zabierze rzeczy ale tego nie zrobił. W końcu napisałam mu żeby je zabrał. Pewnego dnia napisał że o którejś tam godzinie będzie po rzeczy. Wróciłam z pracy i akurat się pakował. Nagle zacząłze mną rozmawiać że mnie przeprasza że mnie kocha i chce spędzić ze mną resztę życia!! Ja już szalałam, bardzo go kocham i powiedziałam że możemy spróbować ale musi się jakoś postarać o to żeby było dobrze. Powiedział że wynagrodzi mi czas w którym płakałam i cierpiałam przez niego. akurat zaczynał urlop ale powiedział że musi jechać teraz do domu bo musi coś z ojcem robić. Przyjachał po dwóch dniach na godzinę chyba, bo zaraz po tym musiał jechać do szwagra bo coś mu się w nogę stało. Zapytałam kiedy przyjedzie powiedział że na drugi dzień. Jak się domyślacie nie miał zamiaru przyjechać. Znów nie odbierał telefonu cały dzień tylko wieczorem zadzwonił i powiedział że musi z ojcem robić samochód czy coś. Powiedział że niepotrzebnie mieszał mi w głowie bo on zawsze będzie mnie tak traktować. Mój świat się zawalił..... Nie wiem co mam robić. Zostawił mnie samą, nawet nie przejął się tym że wynajmujemy mieszkanie i samej nie stać mnie na nie. Nie był w stanie nawet zadzwonić do właściciela porozmawiać że się wyprowadzamy, wszytsko na mojej głowie. Powiedział ze po urlopie zabierze rzeczy. BOję się że znów zacznie mówić że mnie kocha i chce wrócić. Co mam robić? czekać ? czy zadzwonić do właściciela? On mi strasznie namieszał w głowie.

Odnośnik do komentarza
Gość Poldek Drugi

Okropny typ, jak to czytam to otwiera mi się nóż w kieszeni. Nie mogę inaczej napisać, jak tylko to, żebyś dała sobie spokój z tym niepoważnym osobnikiem. Co z niego za człowiek, że nawet nie pomyślał o mieszkaniu, nie pomógł ci rozwiązać tego problemu. Zapomnij o nim, bo jeździ po twoich uczuciach jak po łysej kobyle. Chcesz to znosić? Może ma już nową na oku i nie wie co z tego będzie i tobie robi wodę z mózgu, żeby się zabezpieczyć i w konsekwencji nie zostać samemu. Olej go, bądź stanowcza i nie poniżaj się. Taki typ nie jest wart twoich uczuć. Ty go kochasz, ale jemu najwidoczniej już przeszło. Nawet nie ma dla ciebie szacunku, zlewa kontakt, ma w nosie, że chorujesz przez tą całą sytuacje, i olał sprawę mieszkania zostawiając wszystko na twoich barkach. Dla mnie wszystko jasne, to nie człowiek, a kawał egoistycznego palanta.

Odnośnik do komentarza

~Poldek Drugi
Nie mogę inaczej napisać, jak tylko to, żebyś dała sobie spokój z tym niepoważnym osobnikiem. .

Tak, niestety to chyba prawda :(
never ever szans dla tego pana.

Na przyszłość jak możesz to postaraj się uważniej obserwować sygnały płynące od drugiej osoby żeby nie tracić czasu na myślenie życzeniowe, tzn żeby widzieć sprawy takimi jakie są a nie takimi jak chcielibyśmy żeby były?
chociaz to ciężko jak człowiek jest zakochany- ale trzeba próbować dla własnego dobra :)

Odnośnik do komentarza

Zdaję sobie sprawę, że po tak długim związku, trudno wyobrazić sobie rozstanie. Chłopak jednak daje wyraźne sygnały, że to koniec. Zachowuje się nieodpowiedzialnie, niedojrzale, wszystkie sprawy dotyczące wynajmowanego mieszkania zostawił na Twojej głowie. Uważam, że nie ma co na niego marnować czasu. Wiem, że będziesz płakać, cierpieć, może nawet obwiniać się za rozstanie, ale to normalne... Czas działa na Twoją korzyść. Wyciągnij wnioski na przyszłość, a temu Panu podziękuj. Nie warto fundować sobie takiej huśtawki nastrojów. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Do sprawy mieszkania musisz podejśc szybko i rzetelnie, bo to Ty finansowo dostaniesz po plecach. Musisz się szybko obejrzeć, gdzie sobie pewnie wynajać tylko już pokoik dla samej siebie.

Związek odpłacz, odrozpaczaj, przezyj taką jakby żałobę- czyli daj sobie czas na huśtawki nastrojów, na pesymistyczne spojrzenia na życie- tylko nie przesadzaj z tym.

Po czasie obetrzyj łzy. Co nas nie złamie to nas wzmocni. Związek był pewnie momentami piękny ale BYŁ. Trudno, skończył się ale był dla kazdego z Was szkola życia, szkolą uczuć. Widocznie nie mial być docelowy, choć pewnie tak czasami myślałaś.

Dowiedzialaś się z niego
- umiesz kochać
- umiesz z kimś przebywać 24 godziny
- umiesz się w kogoś wpasować
- umiesz iśc na kompromisy

Z taką wiedzą o sobie, łatwiej wyruszyć w chwilowo samotne życie. Ta wiedza plus świadomość, że masz pracę pozwoli Ci uwierzyć, że wszystkie trudności życiowe pokonasz.

Po prostu ten związek to jeszcze nie związek docelowy. To tylko etap w nauce bycia z drugim człowiekiem.

Nie popadaj w histerię odrzucenia. Facet Twoj jeszcze nie był dość dojrzaly, aby iść w temat rodziny, jeszcze takie klimaty nie były mu potrzebne i nigdy mógł nie być dojrzały z Tobą. To nie jakiś Twój feler tylko jego inny niż Twój rozwoj drogi emocjonalnej.

Oczywiście ja będzie brał swoje rzeczy i zechce ci znów głowe truć, że bardzo Cię kocha i przeprasza za Twoje lzy, to byłabyś ostania naiwna, gdybyś w imię przeżytych razem chwil chciała w to wierzyć. Sorry, ale pewne wyrażne sygnały wskazują, że pragnie zakończyć związek i takie wystąpienia to jakaś gra z jego strony, może jakaś próba osłodzenia Ci ostatnich chwil, może niepewność jego sytuacji bez Ciebie, moze...
Nie Lap się na coś takiego, gdyby to się zdarzyło, bo to tylko Ciebie osłabi i będzie powolnym krajaniem Twojej duszy na kawałki , będziesz jeszcze bardziej cierpieć- musisz wszystko przeciąć, nawet jak on by się zastanawial. Dziś się zastanawia w tę stronę, jutro w inną. Już Ci swoim zachowaniem wytłumaczyl dość jasno, ze nie jest Wam już dalej po drodze wspólnie i tego się trzymaj.

Powodzenia i dzielności w chwilach jakby żałoby po związku Ci życzę.

Odnośnik do komentarza

Bardzo bym chciała być twarda i nie dac już dłużej sobą pomiatac ale on potrafi strasznie wjeżdżać mi na psychikę. Zauważyłam że ostatnio mimio tego ze doskonale wiedział ze to on mnie zostawił bez powodu zaczął mówić do mnie teksty "a Ty sobie nie masz nic do zarzucenia " no kurczę problem w tym ze nie miałam . Potrafię przyznać się do błędów ja przed tą jego akcja nic nie zrobiłam ani wcześniej. Wiadomo ze nie byłam święta zawsze ale chyba nie zostawił mnie z powodu czegoś co było parę lat temu. Do tego mówi mi ze ja mam zdecydować co z nami jakby nie pamiętał ze to on mnie zostawił. Jak już nie wytrzymuje i mówię że nie dam rady pyta czy jestem pewna bo jak odejdzie to na zawsze. Wiem ze tak będzie bo tak już bywało. Zachwuje się jakby nie pamiętał co on mi robi i próbuje obrócić sytuację tak by wyglądało ze to ja zakonczylam. Kompletnie go nie rozumiem i wykorzystuje moją miłość do niego. Tym razem nie chce rozmów o konfrontacji. Wiem ze tylko tak dam radę to zakończyć . Jak zabierze rzeczy to da klucze mojej przyjaciółce. Być może to z mojej strony tchórzostwo ale inaczej mogę się dac znów omotac i potem znów przeżywać to samo. Z mieszkaniem sobie poradzę jakoś ale mam ogromny żal ze zachował się tak nieodpowiedzialnie. Wiem ze po tym wszytskim nie będziemy nigdy nawet znajomymi mimo tylu wspólnych lat....

Odnośnik do komentarza

Palant i egoista. Dla własnego dobra odpuść i zostaw go tak jak on sobie tego nagle zażyczył. 5 lat to sporo czasu i wiem,że Cie teraz serce boli... że tak nagle potrafił powiedzieć,że o koniec. Tak widocznie miało być, nie byliście sobie pisani skoro tak sie stało. Może to i lepiej że teraz a nie pożniej? Pomyśl jakby on ci cos takiego zafundował za 10 lat ? To by dopiero było...

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...