Skocz do zawartości
Forum

problemy emocjonalne


Gość Joannaaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Joannaaaaaa

Witam,
Mam poczucie niskiej wartości i problemy emocjonalne, lęki, zapominam często. Ostatnio też spotyka mnie dużo stresowych, trudnych sytuacji i niepowodzeń. Jestem wrażliwa, ale potrafię też być bardzo otwarta, radosna. Nie potrafię też być asertywna. Ostatnio koleżanka bardzo źle mnie potraktowała nie potrafiłam się pozbierać od razu się obwiniałam i mój kompleks niższości się pogłębił nie wierze też w siebie i w swe możliwości
Mam toksycznych rodziców ciągłe nakazy zakazy srogość, surowość, złość i tak było odkąd tylko pamiętam. Rodzice mają mnie za nic. Nie mam w nikim wsparcia. Czuję się odrzucona. W domu u mnie panuje hałas. Ciągle jestem obwiniana o wszystko i za wszystko muszę odpowiadać.
Co robić? I co to może być? Czy da się jeszcze całkowicie wyeliminować to co zasiali we mnie rodzice?
Pozdrawiam
Joanna lat 22

Odnośnik do komentarza

Witaj. Współczuje atmosfery w domu, na pewno nie wpływa ona budująco na Twoją osobę. Nikt nie zasługuje na złe traktowanie. Moim zdaniem dobrze,ze zaczęłaś szukać pomocy,to znak ,że zaczynasz się przeciwstawiać obecnej sytuacji. Poszukaj poradni psychologicznej. Rozmowa z psychologiem dobrze Ci zrobi. Zacznij suplementację witaminami, szczególnie z grupy B i magnezem. Niestety nie wykonalne jest odcięcie od rodziców,bo pewnie oni maja znaczny wpływ na Twoje samopoczucie. Musisz znaleźć sobie jakieś hobby , żeby cos robić dla siebie a przy tym się relaksować. Życzę Ci powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Witam Pani Joanno!

Dobrze, że zaczęła Pani szukać dla siebie pomocy. Jest Pani dorosłą kobietą i ma prawo Pani zadbać o siebie. Niewątpliwie sytuacja domowa nie pomaga Pani samopoczuciu. Co robi Pani na co dzień? Pracuje? Uczy się? Jeśli zależy Pani na profesjonalnej diagnozie i wsparciu, najlepiej udać się do psychologa. Systematyczna praca pod okiem specjalisty na pewno Pani pomoże w pracy nad samooceną, pewnością siebie i asertywnością. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość Joannaaaaaa

No właśnie niestety pracy nie mogę narazie dostać mimo poszukiwań. Mam nadzieję, że się w końcu uda, a na studia się nie dostałam, ale nawet się cieszę, bo i tak nie był to mój wymarzony kierunek. Mam zamiar poprawiać i w przyszłym roku iść na swój wymarzony kierunek psychologię, ale dzienną. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...