Skocz do zawartości
Forum

Brak organizacji w pracy


Gość Fryderyk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Fryderyk

Jestem teraz w pracy, ale nie mogę nic znowu zrobić, to co jeszcze w zeszłym roku robiłem w parę godzin, teraz zajmuje mi parę dni. Jak radzicie sobie z chodzeniem do pracy i czy macie problemy z powodu nastroju depresyjnego?

Odnośnik do komentarza

Jakiś czas temu miałam identyczny problem. Z początku nic mi nie pomagało, chodziłam cały czas rozkojarzona i podirytowana. Pomogły mi wspólne wyjścia ze znajomymi, koleżanka, jak zobaczyła, w jakim jestem stanie, zaczęła mnie zapraszać na wspólne weekendowe wypady, porozmawiałam też kilka razy szczerze z przyjaciółką. Efekt nie był widoczny od razu, ale po jakimś czasie zaobserwowałam w sobie większą aktywność i skupienie uwagi. Grunt to nie ulegać nastrojowi i jeśli trzeba, to nawet zmusić się do wyjścia ze znajomymi. Można też znaleźć sobie jakieś zajęcia, które nas odciągną, a zarazem odciążą od przytłaczających myśli, najlepiej jakiś wysiłek fizyczny. Po prostu zrób sobie jakiś reset, jeśli trzeba, to weź wolne i odpocznij.

Odnośnik do komentarza

Zastanów się nad kilkoma dniami urlopu, spędź weekend z rodziną, zrelaksuj się, odpocznij, nie myśl o pracy. Kiedy będziesz musiał do niej wrócić, spisz na kartce rzeczy, które musisz zrobić i oszacuj czas jaki powinny Ci zająć. Staraj się, aby zmieścić się w tym czasie, który sobie zapisałeś, kiedy Ci się uda - będzie to dla Ciebie motywacja aby starać się własnie sprawnie pracować. Dobrze by było się zastanowić skąd taka dezorganizacja i nastrój depresyjny. Jeśli jest to związane z pracą, porozmawiaj z przełożonym, że potrzebujesz kogoś do pomocy w pewnych sprawach, że po prostu w tej chwili jest to dla Ciebie za duzo i potrzebujesz wsparcia. Jeśli nie lubisz swojej pracy najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie w miarę możliwości nowej, inaczej za każdym razem będziesz czuł się źle i miał problemy z organizacją. Dodatkowo, dobrze by było gdybyś poświęcał jedno popołudnie dla siebie, np. na siłownie, basen czy spotkanie ze znajomymi. Musisz mieć chwilę dla siebie, bo własnie takie chwile często dostarczają nam pozytywnej energii. Jeśli czujesz się rozbity i potrzebujesz proady, skorzystaj z pomocy psychologa. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...