Skocz do zawartości
Forum

Afobam a nerwica / lęki / niepokój / złe myśli


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie o lek Afobam 0,25 mg, kilka miesięcy temu Psychiatra stwierdził, że mój stan to nerwica nasilająca się, przepisał mi Elicea jednakże jej przyjomwanie było dla mnie koszmarem, stany psychiczne bardzo ciężkie, jeszcze większe lęki, przepisał mi także na napady Afobam, zauważyłem, że potrafi mi pomóc pół tabletki rano a także gdy stan psychiczny wraca po południu kolejne pół tabletki, czy mogę ten lek stosować tak na codzień sumarycznie 1 tabletkę dziennie leku 0,25 mg? Dodam, że neurolog stwierdził, że zamiast Elicea mogę spróbował łagodniejszy Coaxil jednakże po nim nie widzę żadnych efektów poprawy, proszę o wypowiedź osoby, które znają temat.

Odnośnik do komentarza

RomanDz, Elicea należy do grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) i potrzebuje czasu (zwykle 2-3 tygodnie od rozpoczęcia leczenia), by zobaczyć pierwsze efekty. Afobam natomiast to pochodna benzodiazepiny, dlatego działa szybko i odczuwasz niemal natychmiast poprawę. Jest to jednak dość złudne, ponieważ leki typu Afobam szybko uzależniają i nie można ich stosować długotrwale. Leczenie Afobamem nie powinno trwać dłużej niż 2-3 miesiące, włączając w to okres odstawienia leku. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Czy przy leku Elicea po kilku dniach stosowania normalne jest, że przy zamknięciu oczu przed snem w ciągu milisekund przeskakują zupełnie przypadkowe obrazy, których nie da się nawet skorelować z przeżyciami czy też obejrzanymi filmami? Czy możliwe jest aby po zażyciu leku nie dało się wizualizować sobie jakiegokolwiek obrazu z przeszłości czy też zapamiętanego?
Tego właśnie doświadczyłem po tym leku, byłem w szoku po tych kilku nocach zażywania leku i nieprzspanych, nie doczytałem takich skutków w działaniach niepożądanych, proszę o opinię.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...