Skocz do zawartości
Forum

Dorosłe Dzieci Alkoholików


Gość ELA1983

Rekomendowane odpowiedzi

W większości miast i miasteczek są spotkania DDA, na które przychodzą nie tylko osoby z problemem DDA, ale także takie, które uporały się z tym syndromem. Najlepszym rozwiązaniem byłoby odnalezienie takiej grupy w Twojej okolicy i wziąć udział w meetingu, aby poznać osoby o podobnych doświadczeniach życiowych. Podaję Ci maila, pod który możesz wysłac pytanie, gdzie są organizowane spotkania i wirtualnie porozmawiać:
dda@dda.pl
Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

- nie stworzą udanego związku, bo boją się zaangażowania, nie umieją okazywać uczuć
- boją się zmiany w swoim życiu
- wycofują się z wielu sytuacji
- mają niską samoocenę, kompleksy
- popadają w stany depresyjne
- nie wierzą w siebie, traca ambicje, czują się gorsze
- sytuacje z przeszłosci nie pozwalaja im cieszyc sie tym co maja, boja sie wielu nowosci

Odnośnik do komentarza
Gość KASIA1111111

wydaje mi sie ze mam syndrom DDA , otoz cale zaycie wychowywalam sie w rodzinie patologicznej-mam 23 lata, wychowywali mnie dziadkowie ktorzy mieli problem alkoholowy, trwalo to latami, moja matka mnie zostawila-wiekszosc czasu w wiezieniu przesiedziala a ojca nie znam . cale zycie w domu mnie krytykowali, ponizali, wyzywali , uwazali ze jestem taka jak matka-ale ja taka nigdy nie bylam, zawsze bylam spokojna, mila , usmiechnieta. bolalo mnie jak mnie traktuja , nikomu nie ufalam , mialam ciagle problemy ze soba, uwazalam ze nikt mnie nie akceptuje ze nie nadaje sie do niczego itd teraz mam swoja rodzine-dziecko , narzyczonego i daej mam problemy ze soba, zaczelam ostatnio pic , tylko 1 piwo dziennie ale zaczelam ... pomózcie . z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza

Mam 18 lat i podobnie dzieciństwo za sobą ,też mam straszny pociąg do alkoholu zdarza się bardzo często ale staram się to wyeliminować, w przyszłosci na pewno będziesz chciec założyc rodzine pomyśl czy cchesz skrzywdzic swoich bliskich ,pozwolic im przeżywać to co ty... poczatki sa zawsze niewinne życze powodzenia dużo uśmiechu i wiary w lepsze jutro ;]

Odnośnik do komentarza

witam wszystkich ja też mam ojca pijaka który strasznie mnie i moją rodzinę skrzywdził. nie umiem sobie z tym wszystkim
poradzić to jest za trudne, a najgorsze w tym wszystkim jest to że nawet nie mam o tym z kim pogadać. Nie mam
prawdziwych przyjaciół:( to jest straszne. tak bardzo marzę o tym oby mieć bliską osobę która by mnie w trudnych
chwilach przytuliła, powiedziała że nie jestem sama. W szkole czuję się okropnie jak bym była w innym świecie-
nie umiem rozmawiać z ta klasą i przez to z nikim się nie zaprzyjaźniłam. Niedawno dowiedziałam się o DDA i te wszystkie cechy pasują do mnie. Dodam że pochodzę ze wsi i nie mam żadnych możliwości. Mam trudności w nauce ale czego się spodziewać po ojcu pijaku.
Nie potrafię zaufać żadnemu chłopakowi - boję się że nigdy nie będę szczęśliwa :(:(:(
Moje życie jest bez sensu...

Odnośnik do komentarza
Gość botakjuzjest.

czesc, mam 19 lat. jestem dzieckiem alkoholika. Mam niska samoocene, wiecznie sie odchudzam mimo ze waze ok 55 kg.. Kiedys sie okaleczalam, podcielam zyly raz. Czuje sie samotna, mimo ze mam kolezanki, jednak nie potrafie z nimi rozmaiac na takie tematy.. U psychologa bylam, jednak zrezygnowalam , gdyz nie umiem opowiadac o moich problemach tak face to face.. wiec jak mam sobie pomoc ;(

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Mam ojca, który pije. Codziennie musi mieć piwo, bo o papierosach to już nie mówię. I szczerze? Boję się go. Boję się, bo jak jesteśmy zaproszeni do kogoś to on zawsze pije. Tak robi wstyd. Nie wiem co się dzieje dalej, bo wychodzę. Nie ufam mu również. Ale mówię sobie, że nie będę taka sama. I staram się nie być.

Odnośnik do komentarza

Mnie alkoholizm nie grozi. Przez lata uzależniłam się wyłącznie od herbaty. Dziecko będzie miało we mnie zawsze wsparcie. Zrobię wszystko, żeby miało jak najwyższą samoocenę, choć wiem, że tatuś swoim zachowaniem ją zaniża.

Odnośnik do komentarza

drugi rodzic raczej nie pomoze, bo tez pewnie przez te sytuacje jest tez slaby psychicznie albo wspołuzalezniony. moja mama jest dla mnie calym swiatem, ale uwazam ze sama sobie pfrzede wszystkim krzywde robi niemal cale zycie bedac zoną alkoholika.

a co czuje dziecko? wstyd, ponizenie, strach (ja czulam zawsze przed tym ze ojciec cos sobie zrobi), nie ufa sie nikomu, ma sie problem z relacjami, ma sie niska samoocene (ja np. umaiwajac sie np. ze znajmymi 6 razy pytam czy na pewno moga sie spotkac i czy na pewno nie rpzeszkadzam, bo przeciez moga ciekawsze rzeczy miec do roboty.. ogolnie to nie jest za fajnie byc DDA

Odnośnik do komentarza

kate, ja tez nigdy z nikim o tym nie rozmawialam. ciezkie to.
a z nauka sprobuj, bo ja dalwalam zawsze rade uczyc sie dobrze, to byla jedyna rzecz mysle nad ktora mialam kontrole wiec moze dlatego jakos to szlo.

kate308
witam wszystkich ja też mam ojca pijaka który strasznie mnie i moją rodzinę skrzywdził. nie umiem sobie z tym wszystkim
poradzić to jest za trudne, a najgorsze w tym wszystkim jest to że nawet nie mam o tym z kim pogadać. Nie mam
prawdziwych przyjaciół:( to jest straszne. tak bardzo marzę o tym oby mieć bliską osobę która by mnie w trudnych
chwilach przytuliła, powiedziała że nie jestem sama. W szkole czuję się okropnie jak bym była w innym świecie-
nie umiem rozmawiać z ta klasą i przez to z nikim się nie zaprzyjaźniłam. Niedawno dowiedziałam się o DDA i te wszystkie cechy pasują do mnie. Dodam że pochodzę ze wsi i nie mam żadnych możliwości. Mam trudności w nauce ale czego się spodziewać po ojcu pijaku.
Nie potrafię zaufać żadnemu chłopakowi - boję się że nigdy nie będę szczęśliwa :(:(:(
Moje życie jest bez sensu...

Odnośnik do komentarza
Gość Martyna 21

Czesc jestem Martyna i przechodze taka choroba jak dda biore leki pramolan trzy razy dziennie boje sie ich brac bo boje sie skutków ale biore dla doba rodziny bo mam dwoje dzieci ktore bardzo kocham ii meza ktory przy mnie trwa wiem wczesnie zaczełam zyc w rodzinie ale tak wyszło zawsze chcialam załozyc rodzine i zawsze myslałam by jej dac wszystko co najlepsze. moj stan jest bardzo zly nie ufam swojemu facetowi podejzewam ciogle go o zdrady jestem zazdrosna i nie radze sobbie ze swoimi emocjami zastanawiam sie dlaczego mogło mie to trafic nie mam juz sił zyc i naprawde choc sie staram wychodzi mi to dosłownie na chwile by byc nie wybuchowa spokojna i nie przejmujaca sie co chwile wszystkim co mi stoi na drodze typu. co chwila sprzotanie co chwila mi cos przeszkadza a jak moj facet sie napije piwa nie waze czy raz w tygodniu czy dwa i mi o tym nie powie zanim wruci do domu to jest bardzo zle staje sie bardzo agresywna zla ze mi nie powiedzał wybucham robie awatury straszne nawe bez tegio tak potrafie nie chce tak zyc czy te tabletki pramlan mi pomogo na co one maja mi pomuc na to co mam czy sa niezbendne powinam inne brac?

Odnośnik do komentarza

popłakaliście sobie " jak miło" ale, jesteście już dorośli, wielu z was pewnie już opuściło lokale w których nadużywa się trunków i niszczy psyche własnych potomków. na początku proponuję wam wziąć żurnal z mody i stanąć przed lustrem, porównajcie siebie z tymi pięknymi postaciami, zastanówcie się w czym jesteście od nich gorsi.gdy zauważycie już że te różnice są naprawdę niewielkie, zastanówcie się co umiecie, co macie i co możecie z tym zrobić. gdy znajdziecie sposób na własne utrzymanie(pewnie wielu z was już znalazło) zacznijcie drobnymi kroczkami osiągać, wówczas wasza samoocena się zmieni, nabierzecie pewności siebie, wszystkich objawów nie da się zniwelować, ale trzeba próbować, z czasem uwierzycie w siebie i zauważycie jak wielką wartość posiadacie. i nie piszcie o kochających, troskliwych mamuniach, które w swej miłości zmuszają dzieci do życia w patologii, one mogły coś zrobić, mogły to przerwać, ale,,,,,w moim skromnym przekonaniu, dla własnej wygody, niechęci do zmian, obawy przed tym co ludzie powiedzą, kawałka ogonka,,,,udając dobre- przyczyniają się do kaleczenia własnych dzieci.. powodzenia życzę :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...