Skocz do zawartości
Forum

Nerwy


Gość Kamil55555555

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamil55555555

Witam.

Mam taki problem. Nie wiem jak go opisać. Denerwują mnie ludzie którzy nie przykładają szacunku do swej pracy przez co cierpią inni np. ja, albo jest zbyt duży nakład pracy. W takich sytuacjach najczęściej dochodzi do agresji, wyzwisk, robienia na złość, mszczeniu się. I nie są to tylko zwykłe nerwy, tylko takie dość mocne, można powiedzieć że wpadam wtedy w szał. Nie mogę się wtedy opanować. Tak najczęściej dzieje się w pracy. Po pracy gdy jestem wnerwiony nawet drobnostka może mnie wyprowadzić z równowagi i mam taką złość że mógłbym nawet kogoś tłuc bez opamiętania.
Denerwuja mnie także ludzie którzy narzekają. Wystarczy chwila takiego narzekania abym zaraz wybuchnął.
Bywały też takie przypadki że gdy mówię że nie chcę z kimś gadać a on nadal drąży temat to też potrafię wybuchnąć używając wyzwisk.
Inne przypadki to nagminne śmiechy ze mnie. Był taki ostatnio przypadek, że gdy inni już skończyli pracę, ja nadal kończyłem pracę i pojawiły się śmiechy. Nie wiem czy to były ze mnie śmiechy, ale odebrałem je jako śmiechy ze mnie i zareagowałem na nie agresywnie do tych osób. Po tym zaś jest mi wstyd i najchętniej bym się już ani razu nie pokazywał nikomu.

Chciałbym wiedzieć co to jest, czy to jest normalne, a jeśli nie gdzie z tym się udać.

Odnośnik do komentarza

Wygląda na to że jesteś cholerykiem. Bo denerwuje cię wszystko i to również po dłuższym czasie od "czynnika wywołującego".
Część twoich reakcji jest normalna (np gdy się z ciebie śmieją), ale część to już przesada (np po pracy jakaś drobnostka).

Wg mnie powodem jest nagromadzenie stresu, którego nie potrafisz "zneutralizować" po pracy - nagromadzony stres w końcu zaczyna się przeradzać w opisaną przez ciebie agresję.

Sposoby są różne, jednym pomaga spokojne wędkowanie, innym bieganie... Mi pomaga adrenalina lub wypad ze znajomymi (czyli po prostu śmiech)...

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

~konik polny
a jaka to praca? skoro jestes najlepszy to czemu nie jestes tam szefem lub chociaz kims na wyzszej pozycji?

Prawda stara jak świat, że awansują tylko ci którzy liżą odwłok tym wyżej :/ . A ci którzy autentycznie najlepiej pracują siedzą na szeregowym stanowisku całe życie...

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

Kamil55555555, to naturalne, że czasem się denerwujemy, np. kiedy ktoś się z nas śmieje albo nas obraża. Napisałeś jednak, że Ciebie wyprowadzają z równowagi drobnostki i reagujesz nieadekwatnie do sytuacji, stając się agresywny. Jeśli tak się dzieje, to znaczy, że nie panujesz nad negatywnymi emocjami. Zachęcam Cię do przeczytania tekstu: Jak sobie radzić ze złością? Znajdziesz tam wskazówki, jak radzić sobie z gniewem czy frustracją, jak w sposób asertywny bronić swojego zdania, nie krzywdząc innych. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...