Skocz do zawartości
Forum

Nawrót depresji


Gość wo

Rekomendowane odpowiedzi

Moja choroba zaczęła się od wypadku 14 lat temu z początku miałem napady lękowe a prawdziwa duża depresja zaczęła się w 2005r pierwszy epizod trwał 6 miesięcy po 3 letniej poprawie nastąpił nawrót choroby która trwała też ok 6 miesięcy w tym czasie brałem leki przeciw depresyjne po ustąpieniu objawów odstawiłem leki .Czułem się dobrze 2 lata .obecnie mam kolejny nawrót depresji . ile może trwać kolejny epizod depresyjny skoro biorę już od 7 dni leki i nie widzę poprawy. w czym popełniłem błędy ,że depresja wciąż powraca wszyscy mi chcą pomóc a mnie wcale nie jet lepiej czuje się bardzo zagubiony i bez radny jak długo będę musiał leki gdy objawy ustąpią .

Odnośnik do komentarza

Wychodzenie z depresji może być bardzo długim procesem, który wymaga leków i terapii. Leki nalezy przyjmowac jeszcze przez pewien czas po ustąpieniu objawów, nie wolno ich też odstawić z dnia na dzien, tylko nalezy zmniejszać dawki systematycznie. Inaczej nawroty depresji są częste. Musisz uzbroić się z cierpliwość. Nie zapominaj o terapii, może jakaś grupowa? Fajnie jest porozmawiać z ludźmi, którzy przechodza przez to samo, bo oni wszystko rozumieją. Razem możecie się wspierac i sobie wzajemnie pomagać, co może być procesem aktywnym i być częścią terapii.

Odnośnik do komentarza

Ciężko odpowiedzieć na pytanie jak długo może trwać ten epizod. Jedno jest pewne - nie powinieneś się poddawać. Na pewno jest Ci ciężko, ale musisz być pod opieką psychologa i walczyć o swoje zdrowie i o swoją przyszłość. Depresja jest niestety taką chorobą, która ma swoje nawroty, trzeba z tym walczyć. Kiedy już wyzdrowiejesz, poczujesz się lepiej, spróbuj zmienić swoją codzienność. Wprowadź do swojego życia wiecej relaksu, poświęć się pasji, zacznij uprawiać sport, określ swoje cele. Przyjmujesz leki dopiero 7 dni - to krótko, z czasem na pewno zauwazysz poprawę. Jeśli nie - powiedz o tym swojemu lekarzowi. I tak jak wspomniałam, kiedy poczujesz się lepiej, zmien w miare mozliwosci swoja codziennosc, staraj sie unikac bodzcow, ktore moga przyczynic sie do nawrotu choroby, np. stres, przemeczenie, rutyna dnia itp. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

błod jest wtym ze nigdy niepowinno samemu odstawiac leków mimo to ze czujesz sie lepiej powinien lekarz otym zdecydowac,przerwałes ito sie nawrucio podwujnie ateraz troche potrwa leczenie tych objawuw dlatego ic do lekarza pozdrawiam i rzycze do zdrowia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...