Skocz do zawartości
Forum

Schizofrenia i mutyzm u 16-latki


Gość o...m

Rekomendowane odpowiedzi

Nazywam się Ola. Mam 16lat i od 2 lat choruje na schizofrenie i mutyzm oraz mam stany depresyjne.od dawna sie samookaleczam i mam stany kiedy głoduję. byłam kilka razy w szpitalu psychiatrycznym gdy chciałam popełnić samobójstwo. teraz jestem na lekach i pod opieką psychiatry i psychologa. chciałabym się dowiedzieć czy mogę wygrać ze schizofreniom.czy mogę ją wyleczyć bo mam dość brania leków niektórzy mówią że to choroba do końca życia ale ja chciałabym wyzdrowieć jakie mam na to szanse?

Odnośnik do komentarza

Witaj Olu!

Schizofrenia, to nie jest niestety katar, który minie i nie zostanie po nim żadnego śladu. To choroba natury psychicznej. Objawy mogą być w remisji, to znaczy niewidoczne, ale jednak chorym pozostaje się nadal. Bądź jednak dobrej myśli, bo schizofrenia to nie wyrok. Można dobrze funkcjonować, uczyć się, pracować, realizować się, tym bardziej, że jak wspomniałaś ciągle się leczysz, korzystasz z terapii. Nie rezygnuj z leczenia. Trzymam za Ciebie kciuki i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Cześć Ola nie jesteś sama w tej chorobie bo tak się składa że ja też ją mam chyba nawet gorzej. Mam 16 lat nazywam się Damian i mam depresje nie mam przyjaciół znajomych nikogo mam tylko mamę która mnie wychowuje bo ojciec się wyprowadził 11 lat temu kiedy byłem mały i teraz ma 2 dzieci a ja go nie obchodzę. Też byłem w szpitalu psychiatrycznym cały miesiąc i nie było fajnie płakałem po nocy to było kilka lat temu... Miałem myśli samobójcze i w sumie to nadal mam ale wciąż żyje. Podam ci kilka rad jak możesz radzić sobie z tą chorobą i co możesz ogólnie robić jeśli masz taką sytuacje jak ja. Jeśli lubisz siedzieć na internecie to warto znaleść sobie kilka znajomych ja jakiś str www i rozmawiać z nimi. Możesz zacząć pomagać ludziom z podobnymi problemami do twojego na internecie. Polecam ci stronę Kursy.SzukającBoga.pl to bardzo fajna strona w której możesz pogłębić relacje z Bogiem, ja mam tam własnego e-trenera który pomaga mi przejść przez tą trudną drogę. Jeśli będziesz chciała porozmawiać to pisz do mnie.
Trzymaj się Ola! Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...