Skocz do zawartości
Forum

Alkoholizm rodziców


Gość edycia204

Rekomendowane odpowiedzi

Gość edycia204

Witam.. Proszę o jakąś pomoc, od paru lat moja mama wraz z ojczymem pija piwo. ale to picie jest codzienne dzień w dzień. Ale nie jedno piwko czy dwa ale są do spore ilości np kupią sobie w supermarkecie 2 razy po 6 piw, wpiją i idą po jeszcze. We dwoje pracują, pija do tej 22 a rano wstają do pracy o 4-5. Przychodzą z pracy i to samo. W weekendy to najwięcej pija. A maja na wychowaniu wnuczkę (siostry córkę ) która ma 2 latka i na to wszystko patrzy, a najgorsze ze jak wypija to się bardzo kłócą. Ojczym czepia się siostry i brata i wrzyna awantury a mama kładzie się spać pijana. Ja już z nimi nie mieszkam od 7 miesięcy porostu nie wytrzymałam. Próbowałam jej zwrócić uwagę to potrafiła się nie odzywać tydzień. Teraz tez jej zwróciłam to powiedziałam brzydko żebym się i że nie jestem już jej córka. Nie wiem co mam robić.. na naprawdę ma trudny charakter, i jeszcze szkoda mi siostrzenicy.. Ona mnie nie chce słuchać. próbowałam rozmawiać z ojczymem ale on zawsze jest po mamy stronie i nie chce na ten temat gadać.. czasami jest tak ze ojczym nie chce pić a mama go wysyła cały czas po piwo.. Proszę o jakaś poradę tylko wiem że namówienie ja na terapie nie pomoże bo i tak nie pójdzie on a w ogóle ze mną nie chce rozmawiać

Odnośnik do komentarza

Witaj, staraj się rozmawiać z mamą, kiedy jest trzeźwa. Bądź stanowcza i nie poddawaj się. Jest to bardzo poważny problem, tym bardziej, że tak mocno wpływa na życie malutkiego dziecka, które musi mieć normalny dom, a niestety obecnie nie jest otoczone opieką jaką powinno mieć. Jeśli sytuacja się nie zmieni, mogą oni stracić prawa wychowawcze do córki. Pamiętaj, że musisz walczyć dla siostrzyczki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Twoi rodzice wymagają leczenia, poniewaz są prawdopodobnie uzaleznieni od alkoholu. Musisz z nimi porozmawiac kiedy będą trzeźwi i powiedzieć, że alkohol niszczy nie tylko ich zdrowie ale i Waszą rodzinę. Spróbuj namówic ich na leczenie. Jeśli się nie zgodzą, pozostaje leczenie przymusowe, które w ich wypadku jest konieczne ze względu na fakt małego dziecka w domu. Powinnas porozmawiac z siostrą, żeby starała się o leczenie przymusowe rodziców, ze względu na dziecko. Dzięki temu, Wasi rodzice będą mogli uwolnić się od alkoholu. Możesz także zadzwonić pod poniższe numery telefonów aby uzyskac szczegółowe informacje jak postępować w takiej sytuacji:

ALKOHOL NISZCZY CIEBIE, TWOJĄ RODZINĘ - ZADZWOŃ !
tel. 022 853 52 22
Fundacja Dominik - dyżur psychologa
środa, piątek w godz. 16.30 – 19.30

BIURO SŁUŻBY KRAJOWEJ AA
tel. 022 828 04 94
poniedziałek - piątek w godz. 8.00 - 16.00

REGION WARSZAWA AA
tel. 022 616 05 68
poniedziałek - piątek w godz. 16.00 – 21.00

DLA OSÓB UZALEŻNIONYCH OD ALKOHOLU I DOZNAJĄCYCH PRZEMOCY W RODZINIE
# wsparcia udzielają pracownicy OPS Wola
tel. 022 654 16 61, tel. 022 654 50 21
poniedziałek - piątek w godz. 9.00 - 19.00
# wsparcia udzielają pracownicy OPS Żoliborz
tel. 022 833 15 21 w.115

DLA OSÓB Z PROBLEMEM ALKOHOLOWYM
tel. 022 842 26 00
Polskie Towarzystwo Pomocy Telefonicznej
poniedziałek - piatek w godz. 15.00 - 20.00

DLA OSÓB Z PROBLEMEM CHOROBY ALKOHOLOWEJ
tel. 022 869 02 86
Wsparcie Fundacji Trzeżwościowej Klucz
poniedziałek - piątekt w godz. 11.00 - 19.00 sobota godz. 11.00 – 15.00

DLA KOBIET W CIĄZY I MATEK MAŁYCH DZIECI
tel. 022 635 10 11
poniedziałek - piątek w godz. 10.00 - 15.00
# Biuro interwencji
tel. 022 635 30 92
w godz. 10.00 - 14.00

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...