Skocz do zawartości
Forum

Jak nauczyć się okazywać uczucia ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Jestem 19-letnią dziewczyną, która od wielu lat zmaga się z depresją. Od pewnego momentu przestałam okazywać innym uczucia, strasznie się na nich zamknęłam. Nie zawsze tak było. Kiedyś byłam bardzo wylewną w uczuciach osobą. Brakuje mi tego. Ostatnio pomyślałam, że chyba chcę zrobić coś by było jak dawniej. Zmieniło mnie wiele rzeczy jakich doświadczyłam. Teraz nawet chciałabym być bardziej otwarta ale nie mogę. Cały czas jestem dla wszystkich oschła albo nieprzyjemna. W głębi duszy nie chcę ich ranić, strasznie boli mnie jak przeze mnie cierpią ale jakaś część mnie mówi "Dobrze im tak. Nie obchodzą mnie oni." Mam w sobie jakoś tak dużo nienawiści, często nieuzasadnionej, bo niektórzy ludzie nic mi nie zrobili a nawet gdyby to mogłabym już o tym zapomnieć ale nie mogę. Wydaje mi się, że się nienawidzę dlatego za wszystko ich obwiniam. Prawda jest taka, że męczę się ze sobą i nie mogę sobie sama wybaczyć przeszłości... choć nie do końca wiem co w niej zaszło. Ranię wszystkich wokół i siebie. Gdzieś głos mówi mi że i ja i oni na to zasługujemy. Gdy ktoś jest dla mnie miły najczęściej jestem oschła, jak nalega, próbuje mnie pocieszyć i staje się jeszcze milszy wtedy ja wpadam w złość. Jakoś nie mogę iść przez to naprzód, to mnie ogranicz i nie pozwala się rozwijać. Winię wszystkich za wszystko: że lepiej się uczą, lepiej wyglądają, mają lepszy charakter itp. Nie cierpię ich ale w głębi duszy wcale tak nie jest, boli mnie, że tak myślę, tak naprawdę im zazdroszczę i chciałabym z nimi porozmawiać o ich sukcesach, zapytać jak to osiągnęli, stać się ich przyjaciółką ale nie potrafię. Możecie coś poradzić ?

Nigdy nie jesteś sam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...