Skocz do zawartości
Forum

Rodzina


Gość Zią

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15 lat i mieszkam z Ciocią, ponieważ tata nie zyje a mama mieszka w innym mieście i odwiedza mnie raz na pare miesięcy..(przyczyny dlaczego z nią nie mieszkam to szczegół).
U cioci jestem w rodzinie zastępczej..tutaj zaczyna sie mój problem.. Co miesiąc u psychologa co najmniej 2 razy.. po co? nie wiem, wypytują mnie o wszystko nawet o to jakiego mam chłopaka jak sie nazywa i takie tam.. brakuje tylko tego aby zaczeli się interesować tym z czym biore kanapki do szkoły.. co pare miesięcy przyjeżdża pani która wypytuje o jeszcze więcej rzeczy. Cóż nie powiem w szkole jadę na 2 i 3, w domu tez czasami sie kloce, ale co to za dom w którym nie ma kłótni..:/ Straszą mnie, ze jezeli nie bede sie uczyć i nie zamienie swojego zachowania to zabiorą mnie do domu dziecka lub do innej rodziny.. Ciągle mowie zeby mnie ciocia zaadoptowała no ale coś jej nie pasuje :/ Mam dość.. jestem po pierwsze ograniczona po 2 nie mam swojej prywatności..nie wiem czy ktoś mi umie pomóc.. :/

Odnośnik do komentarza

Nie uczysz się, kłócisz się, czyli są powody, by się o ciebie martwili.
Popraw oceny w szkole, to nabiorą do ciebie zaufania.
Jest wiele rodzin, w których się nie kłócą, po prostu rozmawiają i wyjaśniają swe sprawy. Ty uważasz, że kłótnia to właściwa metoda, a ciotka może być tym zmęczona i może nie chcieć tak dalej się szarpać.
Zastanów się nad swoim postępowaniem, zmień się, staraj się coś w życiu osiągnąć, wydoroślej.

Odnośnik do komentarza

Jak ma ciocia Cię adoptować jak żyje Twoja mama? Czy mama jest pozbawiona wladz rodzicielskich?

Własnie z adopcją takiego starszego dziecka wiąża się takie rozmowy z psychologami, aby rozpoznać stopień zżycia z ciocią, Twoją chęc nauki i wspólpracy z ciocią.

A co Ci te rozmowy przeszkadzaja, jesteś widac dla kogoś ważna, że chce Cię dogłębnie poznac. Fajnie byłoby jakbys zechciala się bardziej uczyć. Jestes dośc duża 15 lat- tylko 3 lata do prawnej dorosłości. Czy prawne umocowanie w rodzinie cioci jest wazniejsze niz swoje wlasne budowanie przyszlosci? Przecież nauka to szansa na zdobycie poprzez dobre szkoly fajnej pracy. Fajna praca to frajda z wykonywania czegos co się lubi. Człowiek dorasta i musi z czasem przejsc na swoje utrzymanie a co za tym idzie musi pracować. Czyli to jak się uczy jest wstępem z czasem do zdobywania zawodu i jest dla każdej osoby bardzo ważne- przynajmniej powinno być bardzo ważne.

Nie ma co się z ciocia klocić, tylko czas usiąśc do lekcji. A żeby nie bylo nudno, że tylko lekcje i lekcje, to ze 2 razy w tygodniu pobiec na jakiś trening ( siatkówka, pilka ręczna, lekkoatletyka, pilates, karate- tylu fajnych chłopaków tam jest).
Ponadto, żeby kłotni było mniej to częściej cioci pomóc w zwyklych codziennych czynnościach. Jak razem się coś wykonuje to i razem łatwiej się dogadać.Powodzenia życzę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...