Skocz do zawartości
Forum

Depresja i alkoholizm ojca


Gość kasiag890

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kasiag890

witam, moj ojciec pije od dawna , ma depresje, nie robi awantur ale wypija ogromne ilosci (od 5 dni nawet 0,5 litra wodki dziennie) do tego miesza to z piwami i tak cale dnie i noce spedza sam w pokoju dołując sie. Dzis zasnal w kuchni na krzesle-okropny widok. Mam wrazenie ze on chce ze soba skonczyc i nie wiem juz co mam robic. Cieszko mi do czegokolwiek sie zabrac a praca licencjacka przede mna. W całym domu smierdzi alkocholem. Dodam jeszcze ze tata krzyczy przez sen, wiem ze jest bardzo nieszczesliwy, razem z mama probowalysmy rozmawiac z nim miliony razy- bez skutku. Od 30 lat tata wyjezdzal za granice zarabiac wiec pieniedzy jak narazie nam nie brakuje, ale to wlasnie te wyjazdy i praca na budowie tak go wykonczyly. Pije odkad pamiatam, ale tak "ostro" to od jakis dwoch lat. Zdarza mu sie rzadko jakies 4 dni trzezwosci wtedy jest kochany i widac ze mu na nas zalezy. Jednak pozostale dni lezy zamkniety w swoim pokoju bez nawet telewizora. Do tego moja mama tez przez niego sie psychicznie wykancza, ja sie trzymam ale nie moge patrzec jak moja rodzina sie rozbija, boje sie ze tata umrze bo zapije sie na smierc. Widze jak bardzo jest smutny , choc nie mam pojecia dlaczego tak sie dzieje. Jest bardzo zle, jak mozna wepijac tyle wodki codziennie? jak w ogole organizm to znosi? Jak cos do niego mowie to wogole nie kontaktuje. Mam tego dosc, ale najbardziej zal mi mamy. Kocham tate i chcialabym go odzyskac, jestem jedynaczka i zawsze bylam córeczka tatusia. Nie wiem juz co mam robic!

Odnośnik do komentarza

Niestety sama sobie nie poradzisz z problemem taty. Tutaj potrzebna jest profesjonalna pomoc. Tato musi się zacząć leczyć w ośrodku. Domyślałam się, że rozmowa na ten temat nie będzie łatwa, jednak jest ona konieczna. Niech mama Ci w niej pomoże. Razem jakoś dacie radę. Trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza

Stan Twojego taty, który może sugerować depresję wynika prawdopodobnie z nadużywania alkoholu. Taka sytuacja na pewno ma wpływ na Waszą rodzinę, dlatego Twój tata musi się leczyć aby uchronić swoje zdrowie, ale i uchronić Was przed rozbiciem rodziny. Przede wszystkim musicie uświadomić tacie, że alkohol niszczy jego zdrowie, może zagrażać nawet jego zyciu, a dodatkowo przyczynia się do zniechęcenia i stanów depresyjnych Twojej mamy i Ciebie. Musicie zmotywować tatę, aby zgłosił się do poradni leczenia zdrowia psychicznego i uzaleznień i rozpoczął terapię. Tylko w ten sposób można naprawić tę sytuację. Dodatkowo, Twoja mama równiez może skorzystac z porad psychologa, aby nabrać siły i energii do walki z problemem. Podaję Ci równiez numery telefonów, pod które możesz zadzwonić Ty lub Twoja mama i uzyskac szczegółowe informacje jak postepowac w takiej sytuacji, jakie macie prawa i obowiązki:

ALKOHOL NISZCZY CIEBIE, TWOJĄ RODZINĘ - ZADZWOŃ !
tel. 022 853 52 22
Fundacja Dominik - dyżur psychologa
środa, piątek w godz. 16.30 – 19.30

DLA OSÓB Z PROBLEMEM ALKOHOLOWYM
tel. 022 842 26 00
Polskie Towarzystwo Pomocy Telefonicznej
poniedziałek - piatek w godz. 15.00 - 20.00

DLA OSÓB Z PROBLEMEM CHOROBY ALKOHOLOWEJ
tel. 022 869 02 86
Wsparcie Fundacji Trzeżwościowej Klucz
poniedziałek - piątekt w godz. 11.00 - 19.00 sobota godz. 11.00 – 15.00

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Bedzie ci bardzo ciężko wyratować ojca. alkohol jest podstępny, sprawia że na chwilę problemy znikają i możemy przestać o nich myśleć. potem są wyrzuty sumienia i kolejny powód do tego by się napić, by przestać myśleć. To tak działa, niestety. Póki Twój ojciec sam się nie opamięta niewiele możesz zrobić. Może coś się stało 2 lata temu co nie pozwala mu zapomnieć, może przeżył jakąś traumę. Musiało się coś stać strasznego na tej budowie, bo innego wyjaśnienia nie widzę. Najlepszym wyjściem byłaby terapia u psychologa oraz spotkania aa. Życzę ci powodzenia i dużo siły i woli walki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...