Skocz do zawartości
Forum

Lęk przed zbliżeniem do ludzi


Gość dodifive

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dodifive

Jestem kobietą która ma szczęśliwą rodzinę dzieci i męża ale nie mam znajomych bardzo boję się zbliżyc do ludzi !Na codzien noszę maskę pewnej siebie dziewczyny ale całymi dniami siedzę w domu(nie pracuję jak sobie o tym pomyśle to kilka dni boli mnie brzuch)nie wyobrażam sobie siebie w żadnej pracy wszędzie pewnie by mnie oceniano i krytykowano (ukonczylam technikum zawodowe z maturą)w kontaktach z innymi osobami jak tylko zaczynam rozmawiac lub mam w jakiś sposób siebie okazac na twarzy i szyi mam czerwone plamy cały dekolt jest nimi zawalony po prostu masakra i nie znika po chwili czasami są kilka godzin przez te plamy to ja się światu na oczy nie chcę pokazywac nie pracowałam 12 lat bo tyle ma najstarsze dziecko czy ze mną już koniec ?Na dodatek bardzo czuję się winna że taką mam sytuację wstydzę się przed najbliższymi że nie pracuję i nie mam znajomych a nie umiem nic z tym zrobic jak sobie wyobrażę że robię u siebie imprezę(a chciałabym) to pewnie umarłabym z nerwów nawet jak o tym piszę to mam plamy i się denerwuję proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Może masz nerwicę? Powinnaś porozmawiać z psychologiem. A co na to Twój mąż? Rozmawiałaś z nim o swoich odczuciach. Jak najbardziej możesz szukać pracy. Myślę, że to pomogłoby Ci spełnić się w życiu, otworzyć na ludzi. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz, a jak nie wypali to zawsze możesz wrócić do bezpiecznego domu. Nie masz nic do stracenia.

Odnośnik do komentarza

Nie wykluczone, że cierpisz na fobię społeczną, która jest zaburzeniem nerwicowym, stąd ból brzucha na mysl o pójściu do pracy. Nie powinnas tego lekceważyć, im dłużej będziesz zostawała w domu tym bardziej Twój stan będzie się pogłębiał. Powinnaś pójść do psychologa, opowiedzieć mu o Twoich lękach przed pójściem do pracy i kontaktach z innymi ludźmi i rozpocząć terapię, której celem będzie wyzbycie się wszelkich obaw. Czasem ludzie są krytykowani i oceniani, ale to nie jest powód, aby cierpieć z tego powodu. Każda krytyka i ocena, którą chcielibyśmy mieć wyższą, powinna byc dla nas motywacją, nie zniechęceniem. Dzięki terapii, będziesz bardziej otwarta i kiedy pójdziesz do pracy poznasz nowe osoby, z którymi się zaprzyjaźnisz. Zobaczysz ile uroku mają spotkania z kolezankami i wieczory spędzane w miłym gronie. Nie czekaj, zapisz się do psychologa, już wkrótce będziesz mogła wyjść z domu i cieszyć się każdym krokiem na spacerze bez zbędnych lęków i obaw. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...