Skocz do zawartości
Forum

Zespół dyskontynuacji


Gość annaz.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Piszę, ponieważ od dwóch tygodni mdłości utrudniają mi normalne funkcjonowanie. Od kilku lat leczę powracające objawy depresji. Ostatnio przez kilka miesięcy brałam A*** w dawce 225 mg. Lek odstawiałam przez okres około 2 tygodni, stopniowo zmniejszając dawkę. Po około 24 godzinach od przyjęcia ostatniej dawki rozpoczęły się u mnie dolegliwości typu mdłości, lęk, poczucie odrealnienia, zawroty głowy. Przez pierwszy tydzień najbardziej dokuczały mi mdłości wraz ze zgagą. Liczyłam na to, że w ciągu 2 tygodni to ustąpi. Jednak mija już ponad 10 dni, a objawy się nasiliły. Męczą mnie bardzo wyraziste sny, po których dochodzę do siebie kilka godzin, a następnie pojawiają się bardzo silne mdłości, które utrudniają mi życie. Z tego powodu zaprzestałam nawet picia kawy, co było dla mnie nie do pomyślenia. Martwię się tym, jak długo jeszcze mogą występować podobne objawy? Czy to na pewno zespół dyskontynuacji? Ciążę absolutnie wykluczam. Czy objawy mogą być dodatkowo nasilone z powodu stresu obecnego na codzień? Bardzo proszę o odpowiedź, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Zespół dyskontynuacji utrzymuje się na ogół około tygodnia, zdarzają się jednak przypadki, w których utrzymuje się nawet przez kilka tygodni. U Ciebie objawy są już dziesiaty dzień. Myślę, że powinnaś przeczekać jeszcze kilka dni, starać się nie stresować, być zrelaksowaną. Jeśli objawy nie ustąpią, powinnaś wrócić do swojego lekarza prowadzącego, opowiedzieć mu o swoim samopoczuciu i upewnić się czy to aby na pewno zespół dyskontynuacji. Zdarzają się sytuacje, w których objawy takie nie wskazują na odstawienie leków, ale moga wskazywać na nawrót depresji, zaburzenia neurologiczne itp. Dlatego jeśli w ciągu kilku dni objawy nie znikną lub nie zmniejszą się - powinnaś powiedzieć o tym psychologowi lub psychiatrze. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Witam,
Zespól dyskontynuacji występuje po dostawieniu leków antydepresyjnych. Do jego objawów należą: zaburzenia emocjonalne (lęk, wahania nastroju), zaburzenia snu, zaburzenia neurosensoryczne (drętwienie, mrowienie skóry) objawy ze strony układu pokarmowego, zawroty głowy, potliwość. Zazwyczaj objawy ustępują po 48 godzinach od przyjęcia ostatniej dawki leku, ale u niektórych osób mogą utrzymywać się do kilku tygodni.
Jeśli objawy znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie, warto poprosić lekarza o leki, które je łagodzą.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...