Skocz do zawartości
Forum

Picie alkoholu, nerwy i strach. Co robic?


Gość Stokrotkanapolu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stokrotkanapolu

Witam. Mam nadzieję, że idpisze mi ktoś, z tzw złotym srodkiem albo ekspert.
Mam 20 lat. Mam nerwice dosyć silna, nerwice serca ogólnie dużo się denerwuje.
Nie biorę narkotykow, papierosow nie pale, alkohol okazjonalnie. I tu zaczyna się mój problem.
Gdy pije alkohol, wchodzę w tzw stan upojenia, bycia pijana na urodzinach czy imprezie jest wszystko ok, wracam do domu i pomimo że mam problem ze spaniem, szybsze bicie serca itp to czuje się ok, kac na drugi dzień jest znosny. Ale gdy pije i później mam zostać u np. Chłopaka na noc czy u przyjaciół, to nie zasne nawet na chwilke, serce bije mi 4 razy szybciej, ciężko się oddycha, nerwy mam i kac na drugi dzień nie pozwala mi nawet pójść do toalety bo mięśnie drżą i serce szybko bije.
Zauwazylam że jak jestem daleko od domu, od rodziców to boję się ze nagle zacznie mi się atak paniki, nerwow( bo wiadomo przy rodzicach czuje się bezpiecznie zresztą oni też mieli kiedyś podobne objawy i wiedza co robić).
To mi komplikuje życie bo boję się chodzić na imprezy, boję się wyjeżdżać na weekendy ze znajomymi no i to picie...
( oczywiście zaznaczam, że nie piję do nieprzytomności, mówię tu o butelce wina lub 4-5 piwach, nie pije dużo i tylko okazjonalnie ) ( dodam też ze mam lekkie nadciśnienie ale biorę leki )
Czy to jest tak silna nerwica , że w domu mogę być pijana i czuje się ok a poza domem czuje się jakbym miała zaraz zemdlec? Czy da się coś z tym zrobic? Wiadomo nie zależy mi na byciu pijana itp Ale nawet po jednym piwie gdy zostaje na noc u chłopaka to po 4-5 h od wypicia 4% piwa muszę wziąć jakieś kropelki uspokajające czy tabletkę, żeby jakos funkconowac do rana.
Proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Wiesz, osoba starsza, mająca zdrowy system krwionośny nie pijąca od m-ca lub półtorej herbaty, jak pójdzie w gości i wypije jedną lampkę wina i 2 herbaty, po powrocie do bezpiecznego domu od 22 do 5 rano nie śpi. Po analizie dochodzi do wniosku, że lampkę wina czasem wieczór wypija a od herbaty się odzwyczaiła i organizm zaczyna zwyklą herbatę traktować jako super używkę ze wszystkimi konsekwencjami.

Co byś jej doradziła? Wyśmiałabyś, że jaki to klopot? Albo lubi wypić w towarzystwie 2 szkłanki herbaty i 1 lampkę wina i potem sobie radzi z bezsenna nocą obracaniem sie w te i wewte w łóżku albo nie pije herbaty tylko np. gorącą wodę i po powrocie do domu względnie spokojnie zasypia.

Analogicznie sobie odpowiedz. Każdy ma swój organizm taki jaki ma- trzeba go w miarę dobrze znać i dopasowywać sobie możliwości "szaleństwa" do sił odtruwających organizmu. Nie przeskoczysz, tylko bądz realistką, zależy co lubisz. Ja nigdy za dużo nie lubilam pić i jak obserwowalam ,jak nieraz ludzie ogromnie cierpią na kacu, to zawsze zastanawialam się w czym widzą przyjemność jak udają się na pijaństwo- w tym następnym dniu zgonu? Parę koleżanek udało mi się przekonać, że nikt od nich nie oczekuje równego z innymi picia, jeśli tak cierpią na drugi dzień. Pytałam dlaczego tak cię rajcuje picie powyżej możliwości twojego organizmu- odpowiadaly, że tak w towarzystwie wypada. Pytałam czy na pewno? Czy dawka faceta lub innej kobiety z mocną głową jest konieczna dla niej, czy ten alkohol aż tak smakuje w momencie picia? Nie. To dlaczego nie wypracujesz sobie względnie bezpiecznej dawki wlaściwej dla ciebie? Nie wiem. Potem, może z grzeczności ale mi dziękowaly, że zwrócilam im uwagę, że ich organizm i jego zachowanie i zdolności do odtruwania są najważniejsze- a towarzystwa, przecież nie zawiodą, bo spędzają z nimi czas- najwyżej dla tych co więcej mogą, zdecydowanie więcej do konsumpcji zostanie.

Wypracowania sobie wlaściwej dawki, właściwej dla Ciebie osobiście a nie dla Twojej grupy wiekowej życzę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...