Skocz do zawartości
Forum

Czy kołysanie w rytm muzyki powinno się leczyć?


Gość s...l

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magda. N

A czy jest jeszcze coś co Cię niepokoi w zachowaniu siostry. Kręcenie się w kółko to trochę za mało żeby zdiagnozować SI. Często ludzie z tymi zaburzeniami mają wiele innych cech. Jeśli Cię martwi to kręcenie to namów siostre na wizytę do jakiegoś specjalisty.

Odnośnik do komentarza

Rozmawiałam z nią na ten temat. Powiedziała, że gdy słyszy muzykę, odczuwa potrzebę obracania się wokół własnej osi, albo bujania się na boki w rytm muzyki, potrafi tak kilka godzin. Kiedy mówiłam, że powinna się zbadać, zareagowała agresją :( Chyba nie ma sensu namawiać jej do leczenia, skoro sama uważa, że wszystko jest okej, ale martwię się. :(

Odnośnik do komentarza

Pierwsze moje skojarzenie, to taniec Derwisza. To oni wirują wokół własnej osi, pobudzeni dźwiękami muzyki.
Kiedyś był to taniec rytualny, dziś w dużej mierze, jest to atrakcja dla turystów.

Tańczący wpadają w trans, taniec może trwać nawet parę godzin.
Jest to bardzo trudne, nauka tego wymaga sporo czasu, bo dla normalnego człowieka, takie wirowanie wokół własnej osi powoduje zawroty głowy i upadek.
To, że siostra posiada tą umiejętność, jest zadziwiające, ale nie wydaje mi się to niebezpieczne.
Pomyślałam, że może w genach zostało jej to przekazane. Kiedyś ludy wędrowały po całym świecie i być może jakimś dawnym przodkiem był derwisz.

Natomiast kołysanie się w rytm muzyki, jest czymś zupełnie naturalnym i często się tak ludzie zachowują.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...