Skocz do zawartości
Forum

Jak wygląda sytuacja z informowaniem szkoły o stanie zdrowia?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, jak w pytaniu, tzn. Chciałbym bardzo poprosić o wyczerpującą wypowiedź na temat: zgłaszania wychowawcy/psychologowie/pedagogowi/gronu pedagogicznemu czy dyrektorowi (w mojej szkole funkcjonuje nie jako urzedniczką a osoba dbającą o proces dydaktyczno-wychowawczy) o chorobie?

Dokładniej chodzi o nerwicę (F48). Jest leczona za pomocą hydroksyzyny (taki lekki psychotrop), leków ziołowych(próbujemy z lekarką rodzinną wypracować coś bez skutków ubocznych) i wkrótce terapii Gestalt.

Nerwica przejawia się u mnie: dusznościami, gałką histeryczną (która pojawia się kiedy chce...), od czasu do czasu lekkie drgawki któreś z kończyn, kiedyś miałem jeszcze tachykardie(wtedy po obserwacji w szpitalu wpisano podejrzenie reakcji konwersyjnych). Nerwica widocznie towarzyszy mi od lat. Teraz się nasiliła, więc ją zdiagnozowano (w tamtym tygodniu została wpisana do karty pacjenta) i zaczęliśmy ją leczyć, aby już nie przejawiała się.

Czy konieczne jest informowanie kogoś ze szkoły? Komu powinno się to zgłosić? Czy wiąże to ze sobą jakieś konsekwencje? Etc.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że powinieneś zgłosić to wychowawcy - najwyżej jak nie będzie do tego odpowiednią osobą to skieruję Cię do kogoś innego. Nie powinno nieść to za sobą ogromnych konsekwencji - prawdopodobnie po prostu będzie Ci się baczniej przyglądał i czasem wypytywał rodziców o Twój stan zdrowia - czy uległ zmianie. Jeśli Twoja nerwica objawia się jakimś strachem np. przed wystąpieniami publicznymi to może porozmawiać z innymi nauczycielami aby nie odpytywali Cię przy klasie, ale to już chyba od wychowawcy zależy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...