Skocz do zawartości
Forum

Nienawidzę siebie!!!


Gość afha

Rekomendowane odpowiedzi

a konkretniej swojej osobowości. Przy innych ludziach czuję się nikim. Nie potrafię rozmawiać "o wszystkim i o niczym", nie wiem jak odezwać się do kogoś na imprezie, w towarzystwie siedzę cicho bo boję się że powiem coś głupiego i tylko się skompromituję. Boję się nawet wyjechać gdzieś ze znajomymi na kilka dni bo boję się że nie będzie o czym ze mną gadać. Nie wiem chyba mam jakiś defekt społeczny. Starsza siostra całe życie mi mówiła że jestem dziwna i że się mnie wstydzi. W gimnazjum też byłam odrzucona i wyśmiewana. Nie potrafię już w siebie wierzyć. Co z tego że studiuję prestiżowy kierunek, mam jakieś tam osiągnięcia poza uczelnią i nie brakuje mi pieniędzy skoro nie mam się tym z kim dzielić? Nikt się nie cieszy z tego co dobrego mnie spotka, nawet nikogo to nie obchodzi. Chłopaka nigdy nie miałam, zawsze się dystansowałam gdy komuś się podobałam, bo nie potrafiłam się otworzyć, bałam się że jak jakiś chłopak mnie bliżej pozna to też pomyśli że jestem nudna, nienormalna i mnie rzuci, a wtedy wszystko co mówili o mnie w domu i w szkole by się potwierdziło. Do tego moja jedyna przyjaciółka znalazła teraz chłopaka i już w ogóle przestałam ją obchodzić. Mam inne koleżanki ale nie jestem przy nich całkowicie sobą bo się wstydzę swojej prawdziwej osobowości, nie wierzę że ktoś mógłby mnie polubić taką jaką jestem naprawdę. Czasami jest tak że ktoś jeszcze mnie nie zna a już jest nieprzyjemny w stosunku do mnie. Ludzie mnie nie szanują, nie mają problemu żeby powiedzieć mi coś chamskiego, mimo że wiem że komuś innemu by tego nie powiedzieli. Czuję się wtedy jak ostatni śmieć. Mam dosyć, staram się być normalnym człowiekiem, nie chamskim ani nie lizusem, ale wszystko na nic. Gdzie popełniam błąd i czy to się w ogóle da zmienić???

Odnośnik do komentarza
Gość butterflyyyyyy

Hej. Nie sądzę, że Cię to bardzo pocieszy - ale mam tak samo. Więc nie jesteś sama.. Ja idę z tym do psychologa mam nadzieję, że może jakoś z tego wyjdę.. Może Tobie też by pomógł? Bo jakie inne opcje mamy?

Odnośnik do komentarza

Hej po pierwsze sobie odpowiedz czy chcesz przebywać z ludźmi a raczej stadem które Cię nie szanuję po drugie to , że stado baranów może Cię nie rozumieć to nie znaczy że to Ty jesteś głupia bo więcej jest osób GŁUPICH niż mądrych poznaj samą siebie w samotności poznaj swoje możliwości , rozwijaj się kształć nie trać czasu na baranów bo są wartościowi ludzie ale jest ich stosunkowo nie wiele i się nie poddawaj zacznij działać i nie chciej być jak inni tylko stwórz własną osobowość .

Odnośnik do komentarza

Też zaczynam myśleć że bez psychologa się nie obejdzie.. ale nawet nie wiem gdzie mam się udać, czy na terapię czy na jakiś trening osobowości czy na zwykła wizytę u psychologa? No i ile to kosztuje? Czy można się gdzieś bezpłatnie zapisać?? Wiem tylko że gdzieś iść muszę bo sama chyba sobie nie poradzę...

Odnośnik do komentarza
Gość marta142

Ludzie mają to do siebie ze Ci ktorzy powinni siedzieć w cieniu, nie boją się z niego wyjść. Za to tacy jak ty - wartościowi i na prawdę świetni chowają się przed swiatem. Musisz zrozumieć, ze masz do zaoferowania dużo wiecej niz niektorzy. Usiądź i pomysl nad tym. Jeśli ty nabierzesz pewności siebie to nikt nawet nie zwróci uwagi ba gafe w towarzystwie której się boisz. Pozdrawiam. :*

Odnośnik do komentarza

Podejrzewam, że masz zaniżone poczucie własnej wartości, dlatego obawiasz się, jak odbiorą Cię inni ludzie. Boisz się, że się skompromitujesz albo usłyszysz coś przykrego pod swoim adresem. Nie wiem, czy cierpisz na jakąś chorobę w sensie klinicznym, czy jest to jakieś zaburzenie osobowości, czy brak samoakceptacji, czy jeszcze coś innego? Konieczna jest wizyta u specjalisty, który mógłby Cię zdiagnozować. Jeśli nie chcesz płacić z własnej kieszeni, możesz skorzystać z pomocy w ramach NFZ. Trzeba jednak będzie odczekać w kolejce na swoją kolej. Do lekarza psychiatry nie trzeba skierowania od lekarza pierwszego kontaktu, do psychologa - już takiego skierowania się wymaga. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...