Skocz do zawartości
Forum

Alkoholizm i leki psychotropowe


Gość mlodzian_2010

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mlodzian_2010

Witam. Mam na imie Piotrek i mam 23 lata. Chcialem sie poradzic odnosnie brata ktory jest alkoholikiem i bodajze ma problem z psychika, poniewaz kiedys sie leczyl lekami psychotropowymi. Moj brat jak przychodzi nietrzezwy do domu to robi sie agresywny dla wszystkich domownikow(wydziera sie i demoluje mieszkanie miedzy innymi) i nie do konca jest to tylko problem z alkoholem, bo tak jak wczesniej napisalem ma cos z psychika. Powoli zaczynam sie go bac, ze moze mi zrobic powazniejsza krzywde.
Co mam robic w takim wypadku?
dzieki z gory za pomoc
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli sytuacja wymyka się spod kontroli zawsze możesz wezwać policję. Pamiętaj, ze nikt nie ma prawa Cię zastraszać, bić, niszczyć Twoich rzeczy. Spróbuj rozmawiać z bratem, kiedy jest trzeźwy. A może warto poprosić o pomoc kogoś z rodziny, na przykład zaufanego wujka czy dziadka?

Odnośnik do komentarza

Twój brat stanowi zagrożenie dla Waszego zdrowia a nawet życia. W takiej sytuacji, kiedy wróci do domu pijany i zacznie demolowac mieszkanie, powinniście zadzwonić na policję, aby zabrali go i kiedy wytrzeźwieje przebadał go policyjny psycholog. Jeśli złożycie pismo do sądu, możecie się starać o przymusowe leczenie dla niego na podstawie tego, że zagraża Waszemu zdrowiu a nawet życiu i przede wszystkim rozbija rodzinę i niszczy mieszkanie. W takiej sytuacji trzeba działać szybko i stanowczo. Może trochę drastycznie, ale tylko leczenie ma szansę przynieść oczekiwany skutek, a mogę się domyślić, że sam z własnej woli raczej się nie zgłosi. Możesz tez zadzwonić pod poniższe numery telefonów, aby uzyskać szczegółowe informacje jak postępować w takiej sytuacji:

NIEBIESKA LINIA
tel. 0 800 120 002, www.niebie skalinia.i nfo
Infolinia Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie
czynne pon-sob 10.00-22.00, niedziela i święta 8.00-16.00.
Telefon prawny: tel. 022 666 28 50 poniedziałek i wtorek od 17.00-21.00

POLICYJNY TELEFON ZAUFANIA
tel. 0800 120 226

PORADNIA MŁODZIEŻOWA I RODZINNA TOWARZYSTWA ROZWOJU RODZINY
tel. 022 828 61 92
poniedziałek - piątek w godz. 15.00 - 20.00

ALKOHOL NISZCZY CIEBIE, TWOJĄ RODZINĘ - ZADZWOŃ !
tel. 022 853 52 22
Fundacja Dominik - dyżur psychologa
środa, piątek w godz. 16.30 – 19.30

DLA OSÓB UZALEŻNIONYCH OD ALKOHOLU I DOZNAJĄCYCH PRZEMOCY W RODZINIE
# wsparcia udzielają pracownicy OPS Wola
tel. 022 654 16 61, tel. 022 654 50 21
poniedziałek - piątek w godz. 9.00 - 19.00
# wsparcia udzielają pracownicy OPS Żoliborz
tel. 022 833 15 21 w.115

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...