Skocz do zawartości
Forum

Obsesyjne myślenie o wadzę


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problemy w wagą, ciągle się mierze, ważę, myślę o odchudzaniu..Nie mogę się opanować. Mam 172 cm wzrostu i 80kg wagi. Wszyscy mi mówią, że powinnam schudnąć i przez to wpadłam w tą obsesję..Kiedyś się głodziłam, wymiotowałam i stosowałam tabletki na przeczyszczenie teraz aktualnie tego nie robię. Czasami mam napady kompulsywnego objadania, nie pasuje nad tym. Jak patrze w lustro to mam wrażenie jakbym była 3 razy grubsza niż jestem w rzeczywistości. Chciałabym schudnąć 20 kg ale przez to wszystko nie mogę, gdyż nawet po głodówce waga wraca do normy. Nie mogę już tego znieść.. Szukam osób z podobnymi problemami.. :)

Odnośnik do komentarza
Gość pa_szczak

Ewuniu !

Też myślę, że skorzystanie z pomocy dietetyka mogłoby pomóc . Także dobrze zrobiłaby Ci siłownia ale przynajmniej na początku z trenerem, który dobierze dla Ciebie właściwe ćwiczenia. Chodzi przecież o to, abyś "spaliła" tłuszczyk a nie wyglądała potem jak zapaśniczka :)

Nie gniewaj się ale coś mi się jednak zdaje, że nic z tego nie będzie. Przeczytałem wszystkie Twoje posty i widzę, że bardzo lubisz przysmaki a proponowane przez Ciebie czekoladowe ciasteczka są strasznie apetyczne i to dzieło cukierniczej sztuki ! :D

Może to i dobrze, że jesteś taka jaka jesteś. Kobiety "puszyste" są tak samo piękne jak szczupłe. Wielu mężczyzn lubi "puszyste" aczkolwiek nie wszyscy się do tego przyznają. Nie szalej z odchudzaniem ale skoncentruj się na tym, aby już Cię nie przybyło.
Twoje problemy zdrowotne a szczególnie nadciśnienie mogą być spowodowane nadwagą .

Odnośnik do komentarza

Nie myśl obsesyjnie o odchudzaniu, bo to przyniesie tylko odwrotny skutek.
Raz na jakiś czas jakaś słodkość nikomu nie zaszkodzi ( ja na przykład idę jutro na kremówkę :D )
Nie rób żadnych głodówek, bo organizm skubany potrafi robić zapasy jak nie dostaje na czas. Spróbuj jeść regularnie i "sklepik z jedzeniem" zamykać o 18, a zobaczysz już za kilka dni efekty.
Mata na podłogę i ćwicz z Chodakowską czy tam inną Mel B. Trzy razy w tygodniu starczy.
Nie oczekuj błyskawicznych efektów, tylko chudnij stopniowo, wtedy jest większa szansa, że nie będzie jojo.

Żadnych głodówek, i od czasu do czasu skubnij coś słodkiego, ale bez obżerania ! Pij dużo wody.

A tak w ogóle, to jesteś dosyć wysoka, i jak mniemam przy tej wadze, wcale nie wyglądasz grubo.
Tak jak napisał paszczak, najważniejsze, to pilnować żeby nie nabierać wagi.

Rozdzierający jak tygrysa pazur
antylopy plecy
jest smutek człowieczy.

Odnośnik do komentarza

Może to i dobrze, że jesteś taka jaka jesteś. Kobiety "puszyste" są tak samo piękne jak szczupłe. Wielu mężczyzn lubi "puszyste" aczkolwiek nie wszyscy się do tego przyznają. Nie szalej z odchudzaniem ale skoncentruj się na tym, aby już Cię nie przybyło.

Przestańcie dawać takie rady, bo aż niedobrze się od tego robi :/

Odnośnik do komentarza

Cholera, teraz przeczytałem, że chodzi o 172 cm i 80 kg, czyli tak jak piszą przedmówcy, to nie jest dużo, choć wygląd zależy głównie od proporcji.

W ogóle nie kieruj się wyglądem i tym co mówią inni, tylko zdrowiem i samopoczuciem. Taka nadwaga raczej jeszcze nie sprawia problemów zdrowotnych, jeśli nie jest głównie na brzuchu, ale jeśli wynika ze złego jedzenia to sama dieta może być problemem.

Możesz wkleić fotkę swojej figury, to forumowi eksperci ocenią czy jest zdrowa ^^ (mam na myśli mnie, Darka Riversa i pa-szczaka :D)

Odnośnik do komentarza
Gość DarkRivers

hahahaha js11 dobre dobre :-)

Autorko nikt Tobie nie każe wstawiać swojego zdjęcia na siłę:-)
No ale, jeśli rzeczywiście chciałabyś wiedzieć jak Twój wygląd zewnętrzny ma się do skali od 1 do 10, to myślę że nasze wyrozumiałe jury, podejmie tak ciężki wysiłek i Cię oceni maleńka :-)

Odnośnik do komentarza

Wiesz, że głodówką nie schudniesz? Efekt będzie, ale chwilowy. Do tego jest to nie zdrowe i będziesz wyglądać po prostu... brzydko.
Napisałaś, że lubisz gotować. Może spróbowałabyś robić zdrowsze, kolorowe posiłki? Mniej tłuste jedzenie, odpuszczenie sobie słodyczy, do tego jakieś ćwiczenia i powinno być ok. Choć czasem waga może wynikać też z jakiś problemów zdrowotnych - hormony itp.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...