Skocz do zawartości
Forum

depresja a rozpamietywanie swojej przeszlosci


Gość desperate7

Rekomendowane odpowiedzi

Gość desperate7

Obecnie przechodze nawrot silnej depresji ze stanami nerwicowymi.Jestem na tabletkach antydepresyjnych pomimo tego mam bardzo uciazliwe dolegliwosci jak rozpamietywanie swoich "grzechow"(przeszlosci)rozmyslam je w kolko i po kilkanascie razy na dzien.jedne sprawy sa blachsze drugie mniej np:nie oddalam kolezance pozyczonego ciucha na czas,albo unikalam oddania pieniedzy innej znajomej itd..albo ze dla jakiejs tam osoby bylam wredna i nie mila.Na inna naskarzylam ze bardzo brzydko zachjowuje sie w stosunku do klientow,po jakims czasie ja odeszlam z tego miejsca pracy a ona za jakis czas tez tam juz nie pracuje(probowalam sie dopytac znajomych co sie stalo ze ona juz tam nie pracuje ale nikt nie wie czemu wiem ze ma inna prace a ja sie gryze ze to moze przezemnie ja zwolniono,ale tez wiem ze kierownik mial z nia zatarczki ale ja niestety obwiniam siebie.Chcialabym naprawic swoje winy ale z wiekszoscia z tych ludzi nie mam wogole kontaktu,nie wiem gdzie mieszkaja,jaki maja nr tel.
Co zrobic zeby tak podle sie z tym wszystkim nie czuc?

Odnośnik do komentarza

W przebiegu silnej depresji mogą pojawić się silne wyrzuty sumienia, a nawet urojenia grzeszności i winy. Jest to nadmierne poczucie winy za błędy z przeszłości, które przecież popełnia każdy z nas. Moje próby racjonalnego wytłumaczenia Ci, że nie ma powodów, byś tak skrajnie źle się oceniała, na nic się zdadzą, ponieważ tutaj wchodzą w grę bardziej emocje niż rozum. Czy oprócz tabletek antydepresyjnych korzystasz z psychoterapii? Jeśli nie, rozważ to. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...