Skocz do zawartości
Forum

Czy to uzależnienie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nazywam sie Daria mam 20 lat, majac 16 lat wpadlam w anoreksje, niby wyszlam z tego , ale nadal mam lek przed utyciem , od 17 roku zycia zaczelam brac tabletki na przeczyszczenie , do dnia dzisiejszego, co jakis czas zwiekszalam dawki , teraz biore po 40 tabletek , i nie potrafie z tym skonczyc , nie potrafie nawet zmniejszyc dawki bo boje sie ze nie zadziala , czuje sie jak bym byla w uzaleznieniu , musze wziazc je codziennie, gdy nie mam pieniedzy robie wszystko by je zdobyc , wiele razy bylo tak ze gdy zamkli mi apteke potrafilam w nocy pojechac rowerem 15 km dalej od mojej miejscowosci do całodobowej apteki by tylko zdobyc te tabletki, mialam wiele razy checi skonczyc z tym ale nie potrafie to jest silniejsze ode mnie, co mam zrobic by chociaz ograniczyc te tabletki ? czy to moze byc uzależnienie?

Odnośnik do komentarza

Po tym, co opisałaś jest to zdecydowanie uzależnienie, które jest w dużym stopniu pokrewne z rodziny tych potocznie znanych uzależnień od alkoholu, narkotyków i etc.
Drugą, równie niepokojącą stroną tego medalu, jest Twój lek przed utyciem.

Robisz sobie wielką krzywdę w tak młodym wieku, której skutki uboczne mogą być druzgocące dla Ciebie pod wieloma względami stricte kobiecymi w późniejszych latach.Paradoks tutaj jest tym większy, że przez to wszystko możesz wejść niemalże z automatu w uzależnienie od czegoś, co spowoduje skutek odwrotny - łaknienie, tycie i w najgorszym wypadku to potoczne zagłuszanie skali Twojego problemu, poprzez topienie tego smutku w alkoholu i innych ogólnie dostępnych używkach.

Fachowa pomoc specjalisty i terapia leczenia uzależnień jest Ci bezwzględnie potrzebna na już i bez cienia wątpliwości.Bez tego w żadnym wypadku nie poradzisz sobie sama z tym osobistym problemem, a jak widać z treści Twojego postu, ma on tendencję rosnącą...

Odnośnik do komentarza

Kobieto podejrzewam że Twoje jelita są w opłakanym stanie. 40 tabletek to jest masakra dla organizmu, dla jelit, żołądka, wątroby.... musisz koniecznie isć do lekarza bo wkońcu przegniesz z ilością tabletek i wylądujesz w szpitalu... i nie wiadomo czy Cię odratują

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedz, chodze na psychoterapie, ale nie poszlam na psychoterapie ze wzgledu na tabletki przeczyszczajace, jestem raczej osoba zamknieta wole o czyms pisac niz mowic, dlatego jak ktos mnie zapyta o cos to sie tego dowie, jesli nie zapyta bede zawsze to w sobie dusila, coo do alkoholu nigdy nie bd alkoholiczka mam uraz z dziecinstwa http://swidnica24.pl/przez-matke-chciala-sie-zabic/ to jest link, do mojego zycia , dziecinstwa, alkohol doprowadzil do teggo ze chcialam odebbrac sobie zycie przez moja mame, i wllasnie ze wzgledu na to chodze na psychoterapie, co do narkotykow kiedys myslalam nad tym , chcialm zaczac brac anfetamine tylko dlatego by schudnac , ale nie zrobiłam tego.

Odnośnik do komentarza

mozesz opisać swój problem w pytaniach do lekarzy. Na górze na pasku masz zapytaj lekarza czerwonymi literami. Tam wypowiadają się też psycholodzy. A najszybciej chyba będzie jak pogadasz z tym terapeutą do którego chodzisz na terapię

Odnośnik do komentarza

Daria, jeśli jesteś w stanie siąść na rower w środku nocy, by zdobyć tabletki w aptece i łykasz po 40 pastylek, to Twoja wątroba jest w opłakanym stanie. Jesteś uzależniona, a do tego dochodzą zaburzenia odżywiania. Problemy się nawarstwiają, skutkując nowymi. Jak długo korzystasz z psychoterapii? Rozumiem, że jest to psychoterapia stricte skoncentrowana na leczenie anoreksji? Jeśli tak, to podczas sesji z psychoterapeutą, proponuję porozmawiać z nim o towarzyszących Ci problemach. Jestem przekonana, że specjalista Ci pomoże, a jeśli będzie to wykraczało poza jego kompetencje, to pokieruje Cię w inne miejsca, w których będziesz mogła znaleźć pomoc. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Witam.
Nie chodze na terapie ze wzgledu na Anoreksje , tylko sad zadecydowal ze mam chodzic na psychoterapie po mojej probie samobojczej czyli po tym jak wbilam sobie noz w brzuch wyrzej dalam linka to jest artukul o mnie braciach i mojej matce , i wlasnie dlatego chodze na te psychoterapię, leczylam sie na Anoreksje dwa razy bylam w szpitalu , ale gdy moja waga przestala zagrazac zyciu wszyscy mysla ze jest ok , mam 155cm wzrostu i waze 44kg wiec jest dobrze. Na terapie chodze prawie dwa lata, glownie rozmowa polega na tym bym sie nie poddawala , o innych problemach , o alaxie tzn tabletkach na przeczyszczenie nie rozmawiamy, ale ja wiem ze potrzebuje pomocy , wiem ze za pol roku bede brala 60 tabletek bo co chwile zwiekszam dawki, postaram sie porozmawiac o tym z moja psychoterapeuta, jesli nie bede potrafila to trudno , bo jak juz mowilam jestem osoba bardzo zamknieta w sobie czesto bbylo tak ze jak mialam problem nie potrafilam tego powiedziec na psychoterapii wiec pisalam na kartce, ale ja niechce o tym pisac chce poprostu otwoorzyc sie i powiedziec, jak mi sie nie uda to jakos bd musiala sobie sama poradzic, i Dziekuje Pani za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Gość minimalistka23

Na wstępie już się usprawiedliwiasz swoją ewentualną porażkę. Nie możesz mówić - no trudno.... Tu chodzi o Twoje zdrowie i zycie

Tu masz trochę skutków ubocznych:

Zaparcia - wbrew pozorom przewlekła nadużywanie środków przeczyszczających prowadzi do chronicznych zaparć. W przypadku zaburzeń odżywiania dość często powoduje do zwiększenie ilości czy częstotliwości przyjmowania środków przeczyszczających, co tylko powiększa problem.
Odwodnienie - czyli nadmierna utrata wody przez jelita. Fizyczne objawy to m.in. zawroty głowy, osłabienie, obniżenie ciśnienia krwi. Odwodnienie może również przyczynić się do destabilizacji równowagi elektrolitów w organizmie.
Zaburzenie równowagi elektrolitowej - następuje głównie przez nadmierną utratę elektrolitów wraz z wodą. Fizyczne objawy to m.in: nudności, wymioty, bóle głowy, złe samopoczucie - na skutek utraty nadmiernej ilości jonów sodu; osłabienie mięśniowe, skurcze mięśni, zaburzenia rytmu pracy serca - na skutek nadmiernej utraty jonów potasu.
Obrzęki - często powtarzające się przypadki utraty wody z organizmu mogą prowadzić do stanu, w którym organizm próbując zapobiegać odwodnieniu zacznie gromadzić wodę.
Krwawienie z jelit - jest konsekwencją notorycznego podrażniania ścian jelita. Na dłuższą metę może prowadzić do anemii.
Dysfunkcja jelit - tutaj trzeba zaznaczyć, że część dysfunkcji nabytych przez długotrwałe nadużywanie środków przeczyszczających może być przejściowe,ale może być także trwałe. Oprócz wspomnianego wcześniej zespołu jelita leniwego, możliwy jest całkowity zanik perystaltyki (istnieje także ryzyko wystąpienia nowotworu jelita grubego). Najbardziej oczywistą konsekwencją dysfunkcji jelit jest zaburzenie wydalania.
Sama widzisz że to nie przelewki.... to błędne koło z którego musisz jakoś wyjść.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...