Skocz do zawartości
Forum

Grupowa trauma związana z odrzuceniem prze innych.


Gość alauzja

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie to dosyć rodzinne, że ciągnie nas najpierw do stada, nie patrząc nawet do jakiego, żeby się fajne i powszechnie lubiane wydawało, aby później, przez swój jakiś jak widać specyficzny charakter, zostać niego z hukiem wydalonym. Nawet jeśli osobniki ze stada bywają w zachowaniavh swych gorsze, jednak mniej wrażliwe i bardziej społeczne. I zawsze to my,jako jednostki wyrzucone, jesteśmy czy byliśmy najgłośniej obgadywane, nienawidzone, odpychane, jak i wcześniej bardziej nawet kochane niż lubiane. Ze skrajności w skrajność. Czy ktoś też spotkał się z takim schematem? U siebie, u kogoś. Może był stroną odrzucającą takie osobniki, i umie powiedzieć dlaczego tak się stało. I mimo ogółu tego opisu, myślę, że główna cecha to intensywność.
Dużo zmieniłam w sobie, ale chcę jeszcze więcej. I chciałabym wiedzieć skąd odrzucenie, aby poczucie bycia śmieciem nie wracało za każdym razem gdy spotkam znajomego z burzliwych czasów, co swoją drogą miało dziś miejsce, dlatego zapewne o tym teraz piszę.. Nie chcę być śmieciem. I nie jestem póki ni eprzypomne sobie tego złego czasu.

Odnośnik do komentarza

Też mnie to spotyka. Za każdym razem tak samo. Też sporo w sobie zmieniłam, ale powoli uczę się akceptować sama siebie. Teraz poszłam na studia i staram się bardziej pokazywać swoje prawdziwe oblicze, a nie dawać tylko to, czego ludzie ode mnie oczekują. Zauważyłam, że im bardziej się staram, tym bardziej dla ludzi staje się naturalne to, że jestem gdy nie potrzebują, a odchodzą, gdy to już nie to.
Zaczynam sądzić, że kluczem jest samoakceptacja i niewpasowywanie się na siłę, a szukanie ludzi do siebie podobnych. Głowa do góry ;) Może znajdziemy w końcu jakieś "swoje" miejsce na tej ziemi. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...