Skocz do zawartości
Forum

Wymioty i biegunka przed wyjściem do szkoły


Gość dalia77

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z synem, który uczęszcza do gimnazjum. Co jakiś czas pojawiają się ( po raz pierwszy zdarzyło się to w klasie szóstej) zaburzenia typu: wymioty, biegunka, które uniemożliwiają wyjście do szkoły, wyjazd z domu na zakupy czy do rodziny. Były robione badania i wszystko jest w porządku. Nie wiem, gdzie mam się udać z synem, aby mu pomóc przezwyciężyć ten stan.Czy to jest jakaś odmiana fobii? Dodam, że w domu nic mu nie dolega. Problem zaczyna się wtedy, gdy ma wyjść z domu. Jeśli nawet dojedzie rano do szkoły, to i tak wraca szybciej, niż powinien planowo. Opowiada, że w szkole jest mu niedobrze i bierze go na wymioty.Uczy się średnio- dobrze. Jest spokojny, ma dobre relacje z kolegami. Danuta K.

Odnośnik do komentarza

Bardzo często biegunki spowodowane są stresem. Dzieje się tak dlatego, że pokarm przesuwany jest bardzo szybko, a jelita nie nadążają go prawidłowo strawić. Myślę, że powinnaś porozmawiać z synem, o tym jak się czuje w szkole. Skoro opowiada ci, że w szkole jest mu niedobrze, tym bardziej powinnaś zareagować. Daj znać czy są jakieś postępy? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Wymioty i biegunka u Twojego syna sa na tle nerwowym. Być może jest to nerwica lekowa, niechęć do szkoły, stres przed wyjściem jest tak silny, że doprowadza do opisanych przez Ciebie skutków. porozmawiaj z synem dlaczego nie chce chodzić do szkoły, dlaczego się denerwuje przed wyjściem, może stało się coś, z czym nie może sobie poradzić, może ma trudności z rówieśnikami itd. Staraj się znaleźć przyczynę, jesli nie będzie rozmowy, porozmawiaj z wychowawczynią, nauczyciele wiedza jakie sa relacje w klasie między uczniami, jakie nastawienia mają do siebie, może przypomni sobie jakieś wydarzenie, które mogło wpłynąć na Twoje dziecko możesz tez zaprowadzić synka do pedagoga szkolnego, który postara się z nim porozmawiac i przekonać do szkoły.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...